• TARİH: 11.04.2021
10 dakika boyunca Semerkand okudular

10 dakika boyunca Semerkand okudular

10 dakika boyunca Semerkand okudular

Semerkand Vakfı bünyesinde yayın yapan Semerkand Dergisi tarafından gerçekleştirilen “Elçi” programı Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Konferans salonunda gerçekleştirildi.
Her ilde Semerkand tasavvuff dergisine dikkat çekmek amacıyla düzenlenen “Elçi” programına Ankara 3. Merkez Semerkand Sorumlusu Fazıl Aslan, Semerkand Afyonkarahisar İl Temsilcisi M. Emin Birliktir ve çok sayıda vatandaş katıldı. Fatih İlahi Grubu’nun ilahi konseriyle başlayan programda, 3. Merkez Semerkand Sorumlusu Fazıl Aslan bir konuşma yaptı. Aslan konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Bizim elimizdeki dergilerimiz bir ticaret için alınıp satılan bir mevzu değil. Bizim dergilerimiz başka dergilere benzemez, bizim kitaplarımız başka kitaplara benzemez. İlimle, irfanla, güzel niyetlerle ve bizlerin ihtiyaçları göz önüne alınarak hazırlanıyor. Bunlar da ehil insanlar tarafından hazırlanıyor. Bu dergileri hazırladıktan sonra ihtiyaç sahibi insanlara ulaştırmak, anlatmak ve buluşturmak gerekiyor. Ben bu programı düzenlememizde bizlere ev sahipliği yapan Afyonkarahisar Vakıf Başkanımız Emin Birliktir’e teşekkür ediyorum.”
Elçi programına katılan ve salonu dolduran izleyiciler 10 dakika boyunca Semerkand Dergisi okurken, küçük öğrencilerin de dikkatli bir şekilde dergiyi incelediği gözlerden kaçmadı. Programda kum sanatı gösterisinin ardından sahne alan tiyatro ekibinin gösterisi sahne aldı. “Elçinin Potansiyeli” adlı tiyatro gösterisi; Meddah-ı Fakir Yusuf Duru, Hasan Nihat Sütçü, Yusuf Poyraz ve Yunus Yıldız tarafından sahnelendi. Gösteri katılımcılar tarafından büyük beğeni toplarken zaman zaman duygusal anlar yaşandı. (Kocatepe Haber Merkezi)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi