DOLAR 16,6798 -1.24%
EURO 17,6350 -1.13%
ALTIN 981,87-1,01
BITCOIN 350927-3,20%
Afyonkarahisar
21°

AÇIK

03:25

İMSAK'A KALAN SÜRE

“15 Temmuz, Cumhuriyet’e karşı yapılan bir kalkışmadır”

“15 Temmuz, Cumhuriyet’e karşı yapılan bir kalkışmadır”

ABONE OL
3 Ekim 2016 13:37
“15 Temmuz, Cumhuriyet’e karşı yapılan bir kalkışmadır”
0

BEĞENDİM

ABONE OL
"15 Temmuz, Cumhuriyet'e karşı yapılan bir kalkışmadır"

Cumhuriyet Halk Partisi Çay İlçe Başkanlığı tarafından Çay İlçe Danışma Meclisi toplantısı gerçekleştirildi. Çay Çağlayan Parkı’nda düzenlenen İlçe Danışma Meclisi toplantısına CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, CHP İl Başkanı Kemal Demirkırkan, CHP İlçe Başkanları ile çok sayıda CHP’li katıldı.
DARBE OLSAYDI
MECLİS KAPANACAKTI
CHP Çay Danışma Meclisi’nde konuşan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, 15 Temmuz’daki darbe girişiminin Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı yapıldığının altını çizdi. İnce, “15 Temmuz, bir terör örgütü eylemidir. Hedefte Recep Tayyip Erdoğan mı vardı? Hayır. Hedefte Recep Tayyip Erdoğan olsa Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni bombalamazlardı. Meclis’i bombaladılar. Bu FETÖ’cülerle bu AKP’liler birbirine çok benziyor. FETÖ’cüler, Meclis’i bombaladı. Başarılı olsalardı Meclis’i kapatacaklardı. AKP’liler de Olağanüstü Hal ile şu anda Kanun Hükmünde Kararnameler’le Türkiye’yi yönetiyor, onlar da Meclis’i kapattı. FETÖ’cüler Atatürk düşmanı mı? Tayyip Erdoğan da Atatürk düşmanı. FETÖ’cüler Lozan düşmanı mı? Tayyip Erdoğan da Lozan düşmanı. FETÖ’cüler laiklik düşmanı mı? Tayyip Erdoğan da laiklik düşmanı. Bunların ortak değerleri var. Bu Cumhuriyet’e, bu değerlerimize ters bunlar. 15 Temmuz, Recep Tayyip Erdoğan’a karşı değil, Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı yapılmış bir kalkışmadır, Meclis’e karşı yapılmıştır” dedi.
CUMHURİYET’İ VE
 ATATÜRK’Ü SAVUNACAĞIZ
Adalet ve Kalkınma Partisi’nin iktidarda olduğu süre içinde devleti FETÖ’ye teslim ettiğini söyleyen Muharrem İnce, “14 senelik iktidarlarında devleti FETÖ’ye teslim etmişler. Bu nedir biliyor musunuz? Kardeşler kavga etti, fatura komşuya çıktı. FETÖ’cüler ile Tayyip Erdoğan yol arkadaşıydı. 14 sene yoldaşlık yaptılar; şimdi iki kardeş kavga etti; faturası millete çıktı. Okullarımız perişan. Şu anda 50 bin öğretmenimiz açıkta. Bu demektir ki 1,5 milyon insan buradan doğrudan etkileniyor. Biz 9 Mart 2005’te 72 milletvekili, aralarında ben de varım, Meclis Başkanlığı’na müracaat etmişiz, Meclis Araştırması istemişiz. Devletten sonra en büyük eğitim ağını kurmuş Fethullahçı Yapılanma’nın araştırlasını istemişiz. Bunlar reddetmişler. 2004 Milli Güvenlik Kurulu kararlarını tanımamışsın. Şimdi diyorsun ki ‘Milat, 17-25 Aralık.’ Korkanlar var biraz. Korkmayacaksınız. Biz ucunda ölüm olsa da pes etmeyeceğiz. Yalan söylemeyeceğiz. Cumhuriyet’i ve Atatürk’ü savunmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
GENEL MERKEZ’E
50 BİN MAĞDUR BAŞVURUSU VAR
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal ise konuşmasında şu vurguları yaptı:
“Biz en başından beri darbelerin karşısındayız. Çünkü darbelerden en büyük yarayı Cumhuriyet Halk Partisi almıştır. Her türlü darbe ve diktanın karşısındayız, karşısında olmaya devam edeceğiz. 15 Temmuz’da nasıl darbeye karşı tek yumruk olduysak, darbe girişimi sonrasında da aynı desteği vermeye hazırız dedik. Olağanüstü Hal, beraberinde birçok mağduru da oluşturacaktır, dedik. CHP Genel Merkezi’ne 50 bin mağdur başvurusu yaptı. Ben her gün en az 20-25 mağdur aile ile görüşüyorum. Bunların birçoğu gerçekten mağdur.”
EKONOMİYİ VE OHAL’İ KONUŞMALIYIZ
Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Kemal Demirkırkan da Danışma Meclisi’nin kapanış konuşmasını gerçekleştirdi. Demirkırkan, “Biz kendi gündemimizi konuşalım. Biz halkın gündemini konuşalım. OHAL’in 3 ay daha uzatılmasını konuşalım. OHAL’den dolayı zarar görenleri, FETÖ’cü diye mağdur edilenleri konuşalım. Biz, hiçbir zaman FETÖ’nün yanında olmadık. FETÖ dolayısıyla mağdur olanların dertlerini dinliyoruz. Önümüzdeki hafta, FETÖ’den dolayı mağdur olanlarla bir toplantı yapacağız. Biz ekonomiyi konuşalım. Esnaf arkadaşlarımız, neredeyse alışveriş yapmadan kepenk kapatıyor” dedi. (Kocatepe Haber Merkezi)

 

ÇAY’DA CHP’Lİ BELEDİYE İÇİN ÇALIŞIN
Cumhuriyet Halk Partisi Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Afyonkarahisar’ın önemli bir şehir olduğunun altını çizdi. İnce, Afyonkarahisar ile İstanbul’un işgal yıllarındaki durumlarının benzerlik taşıdığını kaydederek “Mücadelenin başlangıcı burası. İstanbul ile Afyonkarahisar çok benzer. İşgal yıllarında bir bölgeyi İtalyanlar, bir bölgeyi Fransızlar, bir bölgeyi İngilizler almıştı. İstanbul’da hepsi vardı, tüm işgalciler vardı. Afyonkarahisar’da da tüm işgalciler vardı. Neden? Çünkü demiryollarının kavşak noktası burasıydı. Bu topraklarda işgalciler vardı; ama bu vatanın yiğit evlatları da vardı” dedi. İnce, “Akosmanoğlu Hacı Hüseyin’i, Çobanzade Avukak İsmail’i, Turunçzade Yusuf’u, Hacı Hüseyin’i, Hoca Nebil’i, Müftü Hüseyin Efendi’yi, 23’üncü Fırka Kumandanı Ömer Lütfü Bey’i ve o günün zor koşulları altında çalışan telgraf memurlarını, Hoca İsmail Şükrü Efendi’yi ve bütün isimsiz kahramanlarımızı bir kez daha anmadan geçemeyeceğim. Onlar sayesinde biz bu topraklarda bugün bağımsız, başı dik bir şekilde yaşıyoruz. Biz onların hiçbirine kelle demedik” ifadelerini kullandı.
AFYON VE ÇAY GÖÇ VERİYOR
Çay ve Afyonkarahisar’ın göç verdiğini aktaran İnce, “Çay ve Afyon neden göç veriyor? 60 sene önce 10 milletvekiliniz var, bugün 5’e düşmüş. 2000 yılında Çay’ın nüfusu 45 bin. Bugün 32 bin. 15 senede nüfusunuzun 3’te 1’ini kaybetmişsiniz. Şimdiden Belediye seçimlerine hazırlanın. Burayı CHP’li belediyeye kavuşturun. Ben de size destek vereyim” dedi.
EN AZ İKİ
MİLLETVEKİLİ
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal da Çay ilçesinde Belediye seçimlerini kıl payı kaybettiklerini belirterek “Yerelde iktidar olduğumuz zaman, Türkiye genelinde iktidar olmamızın da önü açılır. Ben Çay’da iktidar olacağımıza inanıyorum. İl Genel Meclisi üyelerimizi artıracağımıza, Çay’ın da bu doğrultuda katkı sağlayacağına inanıyorum. Milletvekili seçimlerinde de en az 2 milletvekili ile Ankara’da temsil edilmek için söz veriyorum: Partimin bir neferi olarak çalıştım, bundan sonra da çalışacağım” şeklinde konuştu.
ÜYE SAYISI ARTMALI
Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Kemal Demirkırkan da seçimleri kazanmanın yolunun üye sayısını artırmak olduğunu kaydetti. Üye olan bölgelerde oy oranlarının arttığını, üye bulunmayan bölgelerde ise oy oranının yarı yarıya düştüğünü kaydeden Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Kemal Demirkırkan, bu konuda herkese görev düştüğüne dikkat çekti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.