20 milyonluk sera gün sayıyor

20 milyonluk sera gün sayıyor

YASAL UYARI

Kocatepe Gazetesi’ne ait haberlerin alınıp/kopyalanıp başka yayın organlarında kullanılması halinde yasal yollara başvurulacaktır. Telif hakkı davası açılacaktır. Haberlerin belirli bir kısmını alarak yada başlığını değiştirerek veyahut alt üst edilerek de (gazeteci tabiri ile takla attırıp) alınıp/kopyalanıp başka yayın organlarında kullanılması halinde de yasal yollara başvurulacaktır. Telif hakkı davası açılacaktır.

 

Bayatçık Mahallesi’nde 34 bin metrekarelik arazi üzerinde jeotermal enerjiden yararlanılarak domates üretimi yapılacak

 

Afyonkarahisar yeni bir sera tesisine daha kavuşuyor. Bayatçık Mahallesi’nde Ömer Erkek’in sahibi olduğu Aşıkoğlu Tarım işletmesi tarafından 34 bin metrekarelik arazi üzerinde sera işletmesi kurulması için çalışmalar son aşamaya geldi. Afyonkarahisar’a böylesine güzel bir tesisi kazandırmaktan büyük memnuniyet duyduklarını belirten Aşıkoğlu Tarım sahibi Ömer Erkek, “Yaklaşık 20 milyon TL’lik yatırımla hizmete alacağız tesisimizde 15 gün sonra ilk fidemizi dikeceğiz inşaAllah. Yaklaşık 40 kişinin istihdam edileceği tesisimizde domates üretimi yapacağız.” dedi.
Bu yeni yatırımın hayat bulmasında Afyonkarahisar Belediyesi, AFJET A.Ş. ve Ziraat Bankası yetkililerinin büyük desteklerini gördüklerini belirten Ömer Erkek, “AFJET’ten sıcak su ve ısı alacağız. Sağolsunlar AFJET yetkilileri tesisimizin kurulumunda bizlere her türlü desteği sağladılar. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Afyonkarahisar Belediyemiz de altyapı açısından gereken tüm imnkanları sağladı. Ziraat Bankası yöneticileri ise bize büyük destek va katkı sundular. BU yatırımın hayata geçmesinde, ekonomimize kazandırılmasında emeği bulunan tüm yetkililerimize teşekkür ediyoruz” dedi.
>> Esra KÜÇÜKKURT’un Haberi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi