2022 yılı bütçesi 215 milyon TL

2022 yılı bütçesi 215 milyon TL

İl Özel İdaresi 2022 Yılı Performans Planı ve Mali Yılı Bütçesi 215 milyon TL olarak oybirliği ile karara bağlandı. 2022 yılı bütçesi toplamda 222 milyon TL olurken 7 milyon TL’lik kredi borcu ödemesi çıkarıldığında bütçe 215 milyon TL olarak kabul edildi. Başkan Çoban, “Bütçede artış görülse de yapılan işlerde azalma olduğunu kabul etmeliyiz” dedi
İl Genel Meclisi (İGM) Kasım ayı toplantılarının 20. ve son birleşimi 20 Kasım 2021 Cumartesi günü öğlen Meclis Toplantı Salonu’nda yapıldı. Toplantı öncesi Erkmen’de bir mekânda meclis üyelerine kahvaltı verildi.
2022 MALİ YILI BÜTÇESİ OYBİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ
Toplantıda; 2022 Yılı Mali Yılı Afyonkarahisar İl Özel İdaresi bütçesinin Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan geldiği şekliyle kabul edilmesini uygun gören 12 komisyonun aynı yöndeki raporu oybirliğiyle kabul edildi. Oylama öncesi 2022 Yılı Performans Planı ve Mali Yılı Bütçesi mecliste kalem kalem okundu. Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, 2022 Mali Yılı bütçesinde 215 milyon TL gider bütçesi oluşturulduğunu, 7 milyon TL bankalara ödenecek ana borç ve faiz gideri olduğunu söyledi. Çoban, “2022 Yılı Gider Bütçemiz 222 milyon TL’dir.” dedi.
ERTÜRK: TALEPLER ÇOK İMKÂNLAR KISITLI
2022 Yılı Performans Planı ve Mali Yılı Bütçe oylaması öncesi söz alan MHP Grup Başkanı Ahmet Zeki Ertürk, 20 gün süreli yoğun bir çalışmayla hazırlanan 2022 Yılı Performans Planı ve Mali Yılı Bütçesinin yapıldığını ifade etti. Ertürk, “2021 yılı programını gerçekleştiren Özel İdaresinin tüm amirlerine ve personele teşekkür ediyorum. 2022 yılı bütçemizi geçen yılki bütçemize göre yaklaşık yüzde 25 oranda bir artışla bağlamış bulunuyoruz. Gönül isterki Afyonumuzun tüm köylerine, beldelerine ve ilçelerine daha iyi hizmetler götürülmesine vesile olabilelim. Ancak dünyada ki ekonomik sıkışıklık göz önüne alındığında ülkemiz de bu ekonomik sıkışmışlıktan elbette ki etkilenmektedir. Bu bağlamda bizim bütçemizde ancak 222 milyon TL ve 215 milyon TL yatırım bütçesi olarak bağlanmış bulunmaktadır. Elbette taleplerimiz çok imkânlarımız kısıtlıdır. Bütçemizin Afyonumuza, ilçelerimize, köylerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bütçemizin gerçekleştirilmesinde emeği geçen komisyon üyelerimize ve tüm meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. MHP grubu olarak bütçeye olumlu oy vereceğimizi ifade ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun.” diye konuştu.
YAĞCI: MİLLİ EĞİTİM KONUSUNDA YOL ALAMADIK, İL MÜDÜRÜ DÖNMEDİ
İYİ Parti Grup Başkanı Alper Yağcı, 2022 yılı bütçesinin hayırlı olmasını diledi. Yağcı, “Bütçe hazırlanmasında emek sahibi olan komisyon üyelerimiz başta olmak üzere tüm meclis üyesi arkadaşlarıma, daire müdürlerimize teşekkürlerimizi iletiyoruz. 2022 yılı bütçesi artmasına rağmen yapılacak hizmetlerin azaldığını görüyoruz. Gönül isterki her mecraya hizmetler yapılabilsin. Sadece dünya genelinde değil ülkemizde giden kötü ekonomik gidişattan dolayı bunların tamamı yapılamamaktadır. Buna bütçe hazırlığında da şahit olduk. Kasım ayı toplantılarında birkaç kez dile getirdiğimiz, Meclis Başkanımız Burhanettin Çoban’ın konuyla ilgili 3 yıldır gerekli çalışmaları yaptığımızı ifade etmesinerağmen milli eğitim konusunda bir yol alamadığımızı üzüntüyle söylemek istiyorum. MHP Grubundan Ahmet Zeki Ertürk beyefendinin davet talebine rağmen İl Milli Eğitim Müdürü meclisimize gelerek bilgilendirme yapmadı. Kasım ayı boyunca 20 gün süren toplantı süremizde Milli Eğitim Müdürü bir dönüşte bulunmadı. Bizim meclis olarak sadece bütçenin yüzde 20’nin eğitime aktarmamızdan kaynaklanan bir sonuca varabildik. Bunun yanında küçük bir miktar bakım onarım için ayrıldı. Ama hangi okullara ne yapılacak, hangi okullara çözüm bulunacak, hangi ilçelerde depreme dayanıklı olmayan okulların yerine yeni okullar yapılacak? Bunlarla ilgili hiçbir net bilgi alamadık. Afyonkarahisar’a tek bir çivi çakana her zaman minnettar olduğumuzu hep belirttik. 2022 yılı bütçesinin olduğu kadarıyla bile olsa milletimize hizmet etme noktasında ciddi bir iş ve işlem gördüğünü bildiğimiz için İYİ Parti Grubu olarak 2022 yılı bütçesine evet oyu kullanacağımızı belirtmek istiyorum.” şeklinde konuştu. Burcu AYDIN’ın Haberinin devamı gazeteniz Kocatepe’de… #igm, #2022bütçesi, #burhanettinçoban, #afyon, #afyonkarahisar

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi