Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“28 Şubat 15 Temmuz’un Temelini Hazırlayan İki Ayrı Darbedir”

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, 28 Şubat darbesinde sözde irtica ile mücadele eden cuntacıların sadece mütedeyyin kesimler için değil, tüm Türkiye için demokrasi kaybına neden olduğunu belirtti. Yurdunuseven, “28 Şubat’ta ortaya çıkan manzara, Türkiye’nin 27 yıl önce önünü kesmiş,  19 yıl sonra da yaşanacak 15 Temmuz darbesinin de temelini hazırlamıştır. Yani 28 Şubat iki ayrı darbedir.” dedi.

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Afyonkarahisar Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven, 28 Şubat darbe girişiminin yıl dönümü nedeniyle açıklama yaptı.

“28 ŞUBAT İKİ AYRI DARBEDİR”

Milletvekili Yurdunuseven, 28 Şubat darbesinin yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan’ın sarsılmaz duruşu ile darbeler tarihe gömüldü. Türkiye siyasi tarihinde kara bir leke olan 28 Şubat, Refah-Yol Hükümeti’nin, 28 Şubat 1997 tarihinde Milli Güvenlik Kurulu toplantısında alınan kararlar sonrası yıkılmasını ve devletin, askeri bürokrasinin başını çektiği güçler tarafından yeniden şekillendirilmesini ifade etmektedir. Yani bir nevi silahlı yetki gaspıdır. Gerekçe ise her zaman aynıdır. ‘İrtica ile mücadele’ 28 Şubat’ın meşruiyetini oluşturuyordu. Ancak irtica tanımının bir karşılığı hiçbir zaman olmadı ve her daim belirsizliğini korudu. Sözde irtica ile mücadele eden cuntacılar sadece mütedeyyin kesimler için değil, tüm Türkiye için demokrasi kaybına neden oldu. Bugün baktığımızda 28 Şubat’ın aslında büyük bir resmin bir parçası olduğunu net bir şekilde görüyoruz. Bu dönemde kapatılan İmam Hatipler ve Kuran kursları, mütedeyyin kesimi, dönemin maşa paşalarına ‘emrinizdeyim’ diyen FETÖ’nün ne hikmetse dokunulmayan okullarına, dershanelerine gitmelerine zorlamıştır. Mütedeyyin kesimin bu zorunluluğu, uzunca bir süredir planlanan darbenin başlangıcı olmuştur. Bugün ortaya çıkan manzara, Türkiye’nin 27 yıl önce önünü kesmiş,  19 yıl sonra da yaşanacak 15 Temmuz darbesinin de temelini hazırlamıştır. Yani 28 Şubat iki ayrı darbedir.”

“ETKİSİ BİN YIL SÜRECEK DİYENLER TARİH ÇÖPLÜĞÜNDE YERLERİNİ ALDI”

Milletvekili Yurdunuseven sözlerine şöyle devam etti: “Darbe girişimleriyle ülkemiz 50 yıl geriye götürüldü. Ülkemizi 50 sene geriye götürenler, yabancı devletler için bir neslin geleceği ile oynayanlar, kendi milletinin üzerine tankları yürütüp balans ayarı vermeye kalkanlar, başörtüsü takan kızlarımızla sırf Müslüman oldukları için zulmeden ve 1000 yıl sürecek diyenler şimdiden tarihin çöplüğündeki yerlerini aldılar. Bu millet askerini peygamber ocağı diye sever. Bundan istifadeyle, bunlar üzerinden Türkiye’ye ve Türk Milletine tahakküm kuranlar bu yarı aydın, öğretilmiş çaresizliğin dışında çare üretemeyen ve kendilerini milletin üzerinde gören bu generaller artık yok hükmündedir. Unutulmamalıdır ki 28 Şubat sonrası illerde resmi dairelerde başörtüsü tespiti için mesai başlar, bahçede sandalyede oturan Valiler görürdük. Tutanakla içeri girmesi engellenen ve işlerine son verilen başörtülü kardeşlerimiz oldu. Batı çalışma grubu, İstanbul Üniversitesindeki ikna odaları artık hiç de iyi bir ifade ile anılmayacaktır.”