Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“6 Şubat depremi Kayıplarımızı Ne Unuttuk, Ne De Acılarımız Azaldı”

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Menteş, 6 Şubat depreminin yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında, bir daha böyle bir afetin yaşanmamasını temenni ederek, “6 Şubat depremi kayıplarımızı unuttuk, ne de acılarımız azaldı” dedi.

AK Parti Afyonkarahisar İl

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Menteş, 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen ve asrın felaketi olarak adlandırılan Kahramanmaraş depremlerinin yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

“6 ŞUBAT DEPREMİ, ÜLKEMİZİN YAŞADIĞI EN BÜYÜK AFETLERDENDİR”

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Menteş, milletçe en kara gecelerimizden birini yaşadığımız, derin bir şekilde sarsıldığımız ve acı kayıplar verdiğimiz 6 Şubat 2023 depreminin üzerinden 1 yıl geçtiğini belirten Menteş, mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Asrın felaketi olarak adlandırılan 6 Şubat depremi, ülkemizin yaşadığı en büyük afetlerdendir. Geçen 1 yılın ardından ne kayıplarımızı unuttuk ne de acılarımız azaldı. Şu bir gerçek ki ülkemiz dünyanın en aktif deprem kuşaklarından birinin üzerinde yer almaktadır. Bu nedenle geçmişte acı kayıplar vermemize neden olan depremlerin gelecekte de meydana gelmesi kaçınılmaz bir durumdur. Bu durumda önemli olan ise depreme hazırlıklı olabilmek ve depremle yaşayabilmeyi öğrenmektir. Geçmişte yaşanan bu büyük acıdan ders çıkararak bilgi, birikim ve teknolojinin imkânlarını kullanarak gerekli tedbirleri alacağız. Halkımızın can ve mal güvenliğini gözeterek başta deprem olmak üzere doğal afetlere karşı gerekli önlemleri almaya devam edeceğiz. Böyle acıları tekrar yaşamamak için vatandaşlarımızla bir bütün halinde depreme hazırlıklı olacağız. Bu vesileyle 6 Şubat depreminde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı ve sabırlar diliyorum. Böylesi bir felaketin ne ülkemizde ne de dünyada bir daha yaşanmamasını temenni ediyorum.”