Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

 “Acı gerçekler bir gün açığa çıkacaktır”

İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Hakan Şeref Olgun, AK Parti hükümetleri döneminde birçok konunun karanlıkta kaldığını belirterek, “Mühimmat Patlamasında 25 askerimiz Şehit oldu. Bu da karanlıkta kaldı.” dedi.

 “Acı gerçekler bir gün açığa çıkacaktır”

Afyonkarahisar’da Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası’nda meydana gelen patlamanın yıldönümü nedeniyle bir açıklama yapan Milletvekili Olgun, tüm Şehitlerimizi rahmet ve minnetle andığını belirterek ailelerine sabırlar diledi.

 

İYİ Parti Milletvekili Hakan Şeref Olgun açıklamasında AK Parti hükümetleri döneminde birçok konunun karanlıkta kaldığını belirterek,  5 Eylül 2012 tarihinde Afyonkarahisar’daki mühimmat patlamasının da karanlıkta kalan olaylardan bir tanesi olduğunu ifade etti.

Olgun; “11 yıl önce Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası’nda bir patlama meydana geldi. Burada 25 askerimiz şehit oldu. Şehit aileleri perişan oldu. Bugüne kadar konuyla ilgili sağlıklı bir açıklama yapılmadığı gibi gerçek bilgiler de Sümen altı edildi. Aman kimse bilmesin, aman bizim hatamızı kimse görmesin zihniyeti, patlamayla ilgili gerçekleri de saklamaktan geri kalmadı. Halkımızın her konuda doğru bilgileri alma hakkına sahiptir.  Kamuoyunun tepkisini yatıştırma adına yapılan açıklamalar ne yazık ki yeterli gelmedi ve gerçekler diğer bazı olaylarda saklandığı gibi bu olayda da saklandı. Yaşattıkları her olayın söyledikleri her sözün takipçisi olduğumuz gibi bu patlamanın da takipçisi olduğumuzu belirtmek isterim. Ne kadar saklarlarsa saklasınlar acı gerçekler bir gün açığa çıkacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyor, acılı ailelerine ve tüm milletimize başsağlığı diliyorum.” ifadelerinde bulundu.