Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AEV, Mezunların Yanında

Afyon Eğitim Vakfı, Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne mezun olan öğrencilere diploma ve mezuniyet balosu için cübbe ve takım elbise hediye etti

Afyon Eğitim Vakfı, Gazi

Afyonlu başarılı öğrencilerin eğitim hayatına destek olan Afyon Eğitim Vakfı, öğrencilerin yanında olduğunu bir kez daha gösterdi. Vakıf; Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile TOBB ETÜ arasında imzalanan Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü’nde Afyonkarahisar’da pilot okul olarak belirlenen Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne diploma ve mezuniyet balosu için cübbe ve takım elbise hediye etti.

Afyon Eğitim Vakfı Genel Sekreteri Murat Diker, “Mesleki ve teknik eğitimi ülkemizin geleceği, sanayimizin yarını olarak görüyoruz. Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ile Vakfımız arasında imzalanan protokol kapsamında, Vakfımız aracılığıyla Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki öğrencilerimize ATSO adına burs vermekteyiz. Biz bu güzel işbirliğinin sadece burslarla sınırlı kalmamasını çaba gösteriyoruz. Bu sene ve daha ileriki yıllarda da mezunların diploma törenlerinde giyebileceği cübbe ve kepleri almak istedik, öğrencilerimizin mutluluğu bizim için her şeyden daha önemli sınav öncesi bu hediyemiz öğrencilerimizi mutlu edeceğini düşünüyoruz.” dedi.

Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet İvecen de duyduğu memnuniyeti diye getirerek “Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü’nün imzalanmasından bu yana Protokol Yürütme Kurulu’nda Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ve Afyonkarahisar Ticaret Borsası ile birlikte çalışıyoruz. Ticaret ve Sanayi Odası’nın değerli Yönetim Kurulu Başkanı, aynı zamanda Afyon Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hüsnü Serteser, okuldaki faaliyetlerimizi yakından takip ediyor. Bu vesileyle, Sayın Serteser’e, Yönetim Kurulu Üyelerine ve size teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Cübbe ve takım elbiselerin tesliminde Okul Müdürü Mehmet İvecen, Rehberlik Öğretmeni Merve Yaman ile Gülay Boz hazır bulundu.