Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Afet Farkındalık Eğitimleri Sürüyor

AFAD İl Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün koordineli bir şekilde yürüttüğü afet farkındalık eğitimleri merkezde bulunan 8 yurtta tamamlandı. Eğitimlere ilerleyen günlerde Prof. Dr. Remzi Kaya Yurdu ve Çiğiltepe Yurdunda devam edilecek.

AFAD İl Müdürlüğü ile

Tınaztepe Erkek Öğrenci Yurdunda yapılan afet farkındalık eğitimi ve yangın tahliye tatbikatı ile deprem anında ne yapılması gerektiğine yönelik eğitim düzenlendi.

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) Eğitmeni Suzan Dinçer tarafından verilen eğitimlerle, öğrencilere afetlerle başa çıkma konusunda bilinçli ve hazırlıklı olma bilincini aşılanması amaçlanıyor. AFAD uzmanları tarafından verilen eğitimlerde, afet öncesi, afet anında ve sonrasında yapılması gerekenler anlatıldı. Dinçer, afet türlerine karşı alınması gereken önlemler, yangın söndürme ve ilk yardım teknikleri, deprem anında güvenli pozisyon alma ve tahliye yollarını kullanma gibi konularda ki teorik bilgileri uygulamalı bir şekilde öğrencilere aktardı. Eğitimlerin pratik yönünü pekiştirmek amacıyla, yangın ve tahliye tatbikatı gerçekleştirildi. Tatbikat sırasında öğrenciler, siren sesini duyduktan sonra afet sırasında yapılması gereken tahliye yollarını doğru şekilde uygulayarak binadan güvenli bir şekilde tahliye edildi. Uygulamalı tatbikatlar sayesinde öğrencilerin acil durumlar karşısında nasıl hareket etmeleri konusunda deneyim kazanmaları sağlandı. Dinçer, eğitimlere katılan öğrenciler, afetlere karşı bilinçli ve hazırlıklı olmanın yanında bu eğitimin hayati açıdan çok büyük bir önem ifade ettiğini dile getirdi. Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, bu tür eğitimlerin düzenli olarak yapılmasını, toplumun afetlere karşı daha dirençli ve hazırlıklı olmasına katkı sağlayacağı belirtti.

Afet Farkındalık Eğitimleri Sürüyor