AFJET, termal sahada ruhsat devri talep ediyor

AFJET, termal sahada ruhsat devri talep ediyor

İl Genel Meclisi Nisan ayının 3. toplantısında AFJET A.Ş. tarafından jeotermal kaynak sahasında çalışmaların kolay yürütülmesi amacıyla termal sahadaki işletme ruhsatlarının devri talebi gündeme geldi

 

İl Genel Meclisi (İGM) Nisan ayı toplantılarının 3. birleşimi dün tamamlandı. Meclis Üyeleri bugün sabah dördüncü birleşim için biraraya gelecek.
GÜNDEM DIŞI KONULAR KOMİSYONLARA GÖNDERİLDİ
İlk olarak gündem dışı üç konu okutularak rapor hazırlanmak üzere oybirliği ile ilgili komisyonlara gönderildi. Toplantı meclis gündeminin 19. maddesinin komisyonlardan gelen aynı yöndeki raporların karara bağlanmasıyla devam etti. Gündemin 19. maddesinde yer alan Ömer-Gecek Termal Turizm Merkezi ve Sandıklı Hüdai Termal Turizm Merkezi Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgeleri ile turizm belgeli tesislerden 2021 yılında alınması gereken jeotermal su kullanım metreküp birim bedelinin belirlenmesi talep ediliyor. Talep; Plan ve Bütçe, İdari ve Hukuk İşleri, İçmesuyu ve Jeotermal, İmar ve Bayındırlık komisyonlarında görüşülecek.
AFJET VE SERA ŞİRKETİ
RUHSAT DEVRİ TALEP ETTİ
AFJET A.Ş.’nin ortak su dağıtım uygulaması yaptığı Ömer-Gecek Jeotermal sahasında yer alan 117 nolu ruhsat sahasında elektrik üretimi, sera ve otellerin ısıtmasıyla birlikte havuz suyu ihtiyacı çalışmaları yürüttüğü belirtildi. Şirketin çalışmalarının kolaylaşması, saha testlerinin yapımı ve yönetmelik değişikliğiyle üst kullanımı İl Özel İdaresine ait alan bazında ki 117 numaralı Jeotermal Kaynak İşletme Ruhsatı’nın şirkete devir talebi rapor hazırlanması için komisyonlara gönderildi. Aynı şekilde AFJET Gazlıgöl Yaylabağı A.Ş’de Gazlıgöl jeotermal sahasında bulunan üst kullanım hakkı İdareye ait 145 numaralı Jeotermal Kaynak İşletme Ruhsatını da talep ediyor. Bu talepte ilgili ihtisas komisyonlarında incelenecek. Yaşarlar Seracılık Tarım Hayvancılık Turizm A.Ş tarafından açılan ve intibakı İl Özel İdaresi adına yapılan 3 adet jeotermal sondaj kuyusunun şirketlerine devrini talep ediyor. Bu talepte ilgili komisyonlarda değerlendirilecek.
YEŞİLHİSAR KÖYÜNDE 18 ARSA
AÇIK ARTIRMA İLE SATILACAK
Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesi ameliyathane ve yoğun bakımların tadilatı için malzeme alımında kullanılmak üzere Sermaye Giderleri Ödeneği’nden 150 bin TL aktarılmasını uygun gören aynı yöndeki komisyon raporları oybirliği ile kabul edildi. Hocalar ilçesine bağlı Yeşilhisar köyünde mülkiyeti İl Özel İdaresine ait olan 18 adet tarla vasfında ki taşınmazın açık artırma usulüyle satışını uygun gören aynı yöndeki komisyon raporları kabul edildi.
İDAREYE AİT İŞYERİ EĞİTİME
DESTEK DERNEĞİNE KİRALANDI
Dinar ilçesine bağlı Yıprak köyünde 134 ada, 175 parsel numarası üzerinde imar yollarında düzenleme yapılması amacıyla E-Plan Otomasyon Sistemi 1 paftadan ibaren 1/1000 ölçekli uygulama imar plan değişikliği ve eklerinin onaylanmasını uygun gören komsiyon raporu oybirliği ile kabul edildi. İl merkezinde Burmalı Mahalesinde bulunan 361 ada, 5 parsel numaralı, 1.357,50 metrekare yüzölçümlü taşınmaz üzerinde yer alan mülkiyeti İl Özel İdaresine ait Özel İdare İş Merkezi 6. katta bulunan 66 bağımsız bölüm numaralı işyerinin Afyonkarahisar Eğitime Destek Derneği’nin kiralamasını uygun gören komisyon raporları oybirliği ile kabul edildi. >> Burcu AYDIN’ın Haberi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi