Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AFJET Yazları Bakımda, Kışları Hizmette Olacak

MHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Sezer Küçükkurt, Afyonkarahisar Belediyesi’nin ortağı olduğu AFJET’te ana isale hatlarının tamamının yaz mevsiminde gerekli bakımdan geçirileceğini söyleyerek, “Isınma dönemlerinde arıza yaşanmaması için gerekli tedbirler alınacak. AFJET’in yeni zam yapmaması ve ısınma bedellerini en azami seviyede tutması sağlanacak” dedi.

AFJET Yazları Bakımda, Kışları Hizmette Olacak

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Sezer Küçükkurt beraberindeki partililerle birlikte, Fuar Alanı ile Park Bahçeler Müdürlüğü, Makine İkmal ve İtfaiye Personeli, Organize Sanayi Asfalt Plenti Tesisleri ile Türk-İş Konutları Mahallesi ve ev ziyaretlerinde bulunarak vatandaşlarla bir araya geldi.

AFJET Yazları Bakımda, Kışları Hizmette Olacak

ESNAF VE MESLEK SİTELERİ KURACAĞIZ

Gittiği her yerde vatandaşların sevgi seli ile karşılaşan Belediye Başkan Adayı Sezer Küçükkurt, gönüllere girmeye devam ediyor.  Vatandaşların istek ve taleplerini tek tek dinleyen Başkan Adayı Küçükkurt, “İlimizdeki tüm tekstil üreticileri ve toptancıları yapacağımız tekstilciler sitesinde birleştireceğiz. Böylelikle tekstilcilere il dışından gelen müşterilerin kolay ulaşması ve üretimin daha kolay pazarlanması sağlanacak. Vatandaşlarımızın kolay ulaşım sağlayacağı lokasyonlarda başta tekstil olmak üzere, yöresel ürünler imalatı, gıda kurutma ve paketleme üniteleri vb. tesisler açılacak. Kadınlarımız aldıkları siparişleri evlerinde üretebilecekleri gibi bu tesislerde de çalışabilecek. Gerekli eğitim yapacağımız Kent Konaklarında verilecek. Benzer alanlarda faaliyet gösteren esnafın toplanacağı esnaf ve meslek siteleri kuracağız.” şeklinde konuştu.

AFJET Yazları Bakımda, Kışları Hizmette Olacak

12 BİN 500 HANENİN ELEKTRİK İHTİYACI KARŞILANACAK

Afyonkarahisar Belediyesi’nin ortağı olduğu AFJET’te ana isale hatlarının tamamının yaz mevsiminde gerekli bakımdan geçirileceğini belirten Başkan Adayı Küçükkurt, “Isınma dönemlerinde arıza yaşanmaması için gerekli tedbirler alınacak. AFJET’in yeni zam yapmaması ve ısınma bedellerini en azami seviyede tutması sağlanacak. Jeotermal rezervler korunarak, yeni kaynak arayışları gerçekleştirilecek. Belediyemize ait 25 bin metrekare alanda 3000 KW Kapasitesinde Güneş Enerji Santrali projesi hayata geçirilecek. 2000 KW Kapasiteli Jeotermal Enerji Santrali projesi hayata geçirilecek. 400 KW Kapasiteli Atıksu Arıtma Tesisinde biogazdan elektrik üretimi sağlanacak. Bu üç proje ile toplamda 12 bin 500 hanenin elektrik ihtiyacı karşılanacak. Afyonkarahisar Belediyesi Proje Birimi oluşturulacak. Bu birim Türkiye Cumhuriyeti’nin katılım paylarını ödemesine rağmen yeterli proje hazırlanmadığı için destek alamadığı Avrupa Birliği projeleri başta olmak üzere TÜBİTAK, Kalkınma Ajansları gibi tüm bütçeli proje çağrılarına yönelik üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları ile ortak projeler geliştirecek.” ifadelerini kullandı.

BERAT KANDİLİ HAYIRLARA VESİLE OLSUN

Cenab-ı Allah’tan “On Bir Ayın Sultanı Ramazan”ın habercisi olan Berat Kandili’nin hayırlara vesile olmasını dileyen Başkan Adayı Sezer Küçükkurt, “Berat gecesi Peygamber Efendimizin (S.A.V) ifadesi ile af, mağfiret ve aydınlanma gecesidir. Rabbimizin affına sığınarak bağışlanma için fırsat sunan Berat Kandili, aynı zamanda, insanlar arasındaki dargınlıkları, küskünlükleri gidermek, kırdığımız kalpleri onarmak, için de iyi bir fırsattır. Bu duygu ve düşüncelerle başta aziz milletimiz olmak üzere, tüm İslâm Âlemi’nin ve Afyonkarahisar’lı hemşehrilerimin Berat Kandili’ni kutluyorum.” dedi.

AFJET Yazları Bakımda, Kışları Hizmette Olacak