Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Afyon HEM’ler Depremzedeler İçin Üretti

Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinlikleri kapsamında açılan sergide konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci, 11 ili etkileyen büyük deprem felaketi sonrası Afyonkarahisar’ın merkez ve 17 ilçedeki Halk Eğitim Merkezlerinin pek çok ihtiyacı ürettiğini söyledi.

Hayat Boyu Öğrenme Haftası

Halk Eğitim Merkezi (HEM) kurslarında hazırlanan çalışmalardan oluşan çalışmalarından yıl sonu sergisi Afyonkarahisar Halk Eğitim Merkezi’nde açıldı. Sergi açılışına; Vali Yardımcısı Mehmet Keklik, İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci, Afyon Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Önder Artuk ve yönetim kurulu üyeleri, Saadet Partisi İl Başkanı Beytullah Karataş, okul müdürleri, usta öğreticiler, öğrenciler katıldılar.

“KÜLTÜREL ESERLERİ KORUMAK GÖREVİMİZ”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından programın açış konuşmasını Afyonkarahisar Halk Eğitim Merkezi Müdürü Semra Güzbey, yaptı. Yıl sonu sergisinin Hayat Boyu Öğrenme Haftası Etkinlikleri kapsamında hazırladıklarını söyleyen Güzbey, “İnsanoğlu varoluşundan bugüne, kâh mağaralarda duvarlara çizerek kâh ağaçları yontarak; kâh toprağa şekil vererek sevinçlerini, üzüntülerini, hayallerini, duygularını sanatla dile getirmiştir. Halk Eğitimi Merkezi olarak kültürel eserlerimizi korumak, yaşatmak, yaygınlaştırmak asli görevimizdir. ‘Her zaman her yerde herkes için eğitim’ felsefemizle her yaştan her vatandaşımıza her alanda eğitim-öğretim faaliyetleriyle ulaşmaya gayret ediyoruz. Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü olarak 2023-2024 Eğitim Öğretim yılında 19 öğretmen 357 usta öğretici ve ilimiz Merkeze Bağlı tüm okullar ile işbirliği halinde 143 öğretmenimiz görev almış ve bugün itibariyle 1.259 adet kurs açılmış olup, 25.029 kursiyer kurslarımıza devam etmiştir.” dedi.

Afyon HEM’ler Depremzedeler İçin Üretti

“2 BİN 342 ÖĞRENCİ MEZUN OLDU”

Güzbey, sözlerini şöyle tamamladı: “Açık ortaokul ve açık liseden toplamda 2.342 öğrencimiz mezun olmuştur. Sizlerin huzurunda tüm arkadaşlarıma çalışmalarından dolayı teşekkür ederim. Hem bilimsel hem sanatsal açıdan vatandaşlarımıza sunulan kurslarımız ile hayatı daha kaliteli yaşama, hobi edinme, boş zamanlarını değerlendirme ve karşılaştığı problemleri kolayca çözme becerileri ile özgüven kazanmalarına yardımcı olmaktayız. Aynı zamanda meslek edindirme kurslarımıza katılan kursiyerlerimiz iş yeri açabilir, ailelerine ve kendilerine gelir getirici meslek edinme imkânına kavuşmuş olmaktadırlar. Biraz sonra kursiyerlerimizin yıl boyunca el emeği göz nuru ile yaptığı ürünleri beğenilerinize sunacağız. Yıl boyunca bizden desteklerini esirgemeyen Valimiz Sayın Kübra Güran Yiğitbaşı’na, Halk Eğitimi Merkezi olarak açtığımız kurslarda her daim bizlerden yardımlarını esirgemeyen Belediye Başkanımız Sayın Burcu Köksal’a, 2023/2024 Eğitim Öğretim yılı başından itibaren bizleri destekleyen İl Milli Eğitim Müdürümüz Miraç Sünnetci ve müdürlerimize; sergi açılışında bizleri yalnız bırakmayan siz değerli misafirlerimize şükranlarımı arz ediyor, saygıyla selamlıyorum.”

AFYON HEM DEPREM DE 11 İLİN İHTİYACINI KARŞILADI”

Güzbey’den sonra kürsüye gelen İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci ise“30 yıllık meslek hayatımda Afyonkarahisar için söylemek istediklerim var. HEM çalışanları, usta öğreticilerimiz 11 ili kapsayan büyük deprem felaketi sonrası 17 ilçede gece gündüz demeden çalışarak pek çok ürünü ürettiler. Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sayın Semra Güzbey ve tüm usta öğreticilerimize çok teşekkür ediyorum. Sayın Güzbey, genç bir stajyer öğretmen olarak başladığı HEM’de yıllarca özveriyle hizmet etti. Kararına saygı duymakla birlikte emeklilik dilekçesini verdiğinde göreve devam etmesi için ısrar ettim. HEM bünyesinde verdiği hizmetler bu binanın kazandırılması için gösterdiği çabalar için teşekkür ediyorum” dedi.

“HAYAT BOYU ÖĞRENME HAFTASI KUTLU OLSUN”

Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Mehmet Keklik de “1-7 Haziran tarihlerinde idrak edilen Hayat Boyu Öğrenme Haftasını kutluyorum. Bu kapsamda Afyonkarahisar HEM’de Sayın Müdür Semra Güzbey, başta olmak üzere onun öncülüğünde yürütülen çalışmalar nedeniyle tüm usta öğreticilere ve çalışanlara teşekkür ediyorum. Semra hanım emeklilik kararı aldı. Kendisine hizmetleri ve emekleri için teşekkür ederken başarılı çalışmalarına destek olan ailesi ve eşi Mehmet Emin Güzbey’e teşekkür ediyorum. Emeklilik kararının hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı. Afyonkarahisar yöresel halk oyunları ekibinin gösterisi sonrası protokol üyeleri tarafından açılış kurdelesi kesilerek sergi gezildi.