“Afyon kısıtlamaları kademeli kaldırılacak iller arasında”

“Afyon kısıtlamaları kademeli kaldırılacak iller arasında”

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, pandemi kısıtlamaları kademeli kaldırılacak illerin başında Afyonkarahisar’ın geldiğini söyledi. Uluçay, Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’ndan Afyonkarahisar’a PTT Lojistik Merkez sözünü aldıklarını açıkladı
AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay dün partide düzenlediği basın toplantısıyla genel ve yerel gündemi değerlendirirken muhalefetten gelen eleştirileri yanıtladı. Toplantıda; Tanıtım ve Medya Başkanı Yakup Yılmaz, Kadın Kolları Başkanı Av. Ferda Ertürk, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan ve Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz hazır bulundu.
“BU YOLU 535 GÜNDÜR DİYARBAKIR ANNELERİNİN SABRIYLA YÜRÜYORUZ”
Regaib Kandili’ni kutlayan Hüseyin Ceylan Uluçay, Allah’tan üç ayların ve mübarek Regaib Gecesinin tüm insanlığa hayırlar getirmesini diledi. Uluçay, “Irak kuzeyindeki Gara bölgesinde, PKK terör örgütü tarafından haince şehit edilen 13 şehidimize Allah’tan rahmet, aileleri ve milletimize baş sağlığı ve sabırlar diliyorum. Biz bu yolda 535 gündür evlat nöbeti tutan Diyarbakır annelerinin sabrıyla yürüyoruz. Bugün bunu bir siyasi malzemeye dönüştürmek isteyenler, acaba Gara’da evlatları şehit olan Diyarbakır annelerinin feryatlarını duyuyor mu? Çıkıyorlar utanmadan ve sıkılmadan 13 şehitle ilgili ‘Bunun sorumlusu Cumhurbaşkanıdır’ diyorlar. Teröristlerle el ele kola Ankara’dan İstanbul’a yürüyenlerin, HDP ile ittifak yapanların, PKK’lı teröristleri piknik yapan çocuklar diye adlandıranların Gara’da, Cudi’de, Tendürek’te, Bestler Dereler’de verilen mücadeleyi anlamasını beklemiyoruz.”dedi.
“BAKKALDAN ALIŞVERİŞ PROJESİYLE YÜZÜ AŞKIN AİLEYE ULAŞILDI”
Bakkaldan yapılan alışverişin ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılması çalışmasını değerlendiren Uluçay, “Yaklaşık 1 ay önce başlatmış olduğumuz bakkallardan alışveriş yapıp ihtiyaç sahibi ailelere dağıtmaprojemiz devam ediyor. Projeyi başlattığımız günden bugüne kadar 10 mahalle ve yaklaşık 100’ün üzerinde aileye ulaştık. Esnaflarımız projemizden çok memnun kalırken, ihtiyaç sahibi aileleri de bire bir görerek onları dinliyor ve ihtiyaçları doğrultusunda daha geniş kapsamlı bir çalışma yapıyoruz. Projemizin hem Afyonkarahisar’a hem de tüm Türkiye’ye örnek olmasını diliyorum.” diye konuştu.
“AFRAY VE LOJİSTİK MERKEZİNİN HIZLANDIRILMASI TALEP EDİLDİ”
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile yaptıkları görüşmenin verimli olduğunu belirten Uluçay, “Şehrimizin alt yapı ve ulaştırma konusunda yapılan, yapılacak olan ve planlanan yollar, Karaaslan köyüne yapılması planlanan PTT Lojistik Merkezi, AFRAY ve hızlı tren yatırımlarının hızlandırılması ile ilgili talepte bulunduk. PTT lojistik merkezi yatırımı şehrimize istihdam, ticari ve lojistik merkezi olması anlamında önemli katkılar sağlayacaktır.” şeklinde konuştu.
“KENTSEL DÖNÜŞÜMDE ALTERNATİFLER DEĞERLENDİRİLİECEK”
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’la yaptıkları görüşmede Afyonkarahisar’a yapılaması planlanan kentsel dönüşüm, TOKİ ve Millet Bahçeleri yatırımları üzerine görüş ve talep bildirdiklerini aktaran Uluçay, “Ziyaretimizin ana gündem maddesi kentsel dönüşüm konusuydu. Kentsel dönüşüm ile ilgili tek bir projeye sadık kalmamak ile birlikte alternatifleri de değerlendireceğiz. Bununla beraber konut rezerv alanının belirlenmesi de önceliklerimiz arasında yer almaktadır. Proje sunulduğunda vatandaşlarımız ile ortak bir noktada buluşmamız halinde ülke genelinde yüzde 30 olan Cumhurbaşkanımızın indirim oranı Afyonkarahisar için yüzde 40 olacağı sözünü aldık. Daha önce de belirttiğimiz üzere mahalle sakinlerimizin rızası olmadan kesinlikle bir adım atılmayacaktır. Bunun ile ilgili de zaten Kentsel Dönüşüm Derneği’nin Başkanı Serhat Tugan ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte muhtarlarımız ve mahalle sakinlerini de partimizde kabul ettik. Taleplerini dinleyerek tek tek notlarımızı aldık. İnşallah ortak bir noktada buluşarak bu işi alnımızın akıyla bitirmeyi hedefliyoruz. Kimse burada birilerinin tahriki ve etkisi altında kalarak bilgi kirliliğine yol açan tartışmalara girmemeli. Biz Afyonkarahisar halkı olarak konuşarak istişare ederek her konuyu birlikte çözebiliriz. Burada Afyonkarahisar Belediyesinin her fırsatta hedef alınmasının da siyasi bir manevra olduğunu ve bu konunun maalesef siyasi amaçlar için kullanılmak istendiğini çok iyi biliyoruz. Belediyemiz her konuda istişareye ve iletişime açıkken insafsızca eleştirmek, yapılan hizmetleri sindirememekten başka bir amaca hizmet etmez.” Afyonkarahisar Belediyesi tarafından yapılan başvurular sonucu “Afyon Lokumu”nun Coğrafi Tescil Belgesini, Türk Patent Enstitüsü’den teslim alındığını belirten Uluçay, Afyon Lokumu tescilinin şehre hayırlı olmasını diledi. Burcu AYDIN’ın Haberinin devamı gazeteniz Kocatepe’de…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi