“Afyon’da adil bir kentsel dönüşüm yapılmalı”

“Afyon’da adil bir kentsel dönüşüm yapılmalı”

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Bayram Sakartepe, Afyonkarahisar’da adil bir kentsel dönüşüm projesinin yapılmasını arzu ettiklerini açıkladı
Yeniden Refah Partisi Siyasi İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Av. Bayram Sakartepe dün sabah partide basın toplantısı düzenledi. Aslen Afyonkarahisar’ın Emirdağ İlçesi’nden olduğunu belirten Sakartepe, memleketinde bulunmaktan memnun olduğunu söyledi.
“KENTSEL DÖNÜŞÜMDE VATANDAŞ MENFAATİ ESAS ALINMALI”
Bayram Sakartepe, Afyonkarahisar’da Mısri Mahallesi’de başlatılacak olan kentsel dönüşüm projesinin adil şekilde gerçekleştirilmesi gerektiğini belirterek şunları kaydetti: “Türkiye’de geçmeyen tehlike depremdir. Afyonumuz aktif deprem fayları üzerindedir. Bir an önce kentsel dönüşümün yapılması lazımdır. Fakat bu kentsel dönüşüm yapılırken geçmeyen tehlike depreme karşı maalesef geçmişte bazı illerde ki uygulamaları gördük. Kentsel dönüşüm yerine ‘rantsal dönüşüm’ yapılıyor. Yeniden Refah Partisi olarak biz rantsal dönüşüme karşıyız. Halkın emeğini, malını göz önüne alarak hakkaniyetli bir planlama yapılması yanındayız. Kentsel dönüşüm yapılırken bu nedenle hemşehrilerimizin menfaatleri önceliklenmelidir. Afyon’da da adil güzel bir kentsel dönüşümün yapılmasını arzu ediyoruz.”
Burcu AYDIN’ın Haberi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi