Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Afyon’da Değişimin Adı Burcu Köksal”

CHP Afyonkarahisar Belediye Başkanı Av. Burcu Köksal, daha güzel bir Afyonkarahisar için memlekete artık bir kadın eli değmesi gerektiğini söyledi. Köksal, “Afyonkarahisar’da değişimin adı Burcu Köksal diyorum.” dedi.

“Afyon’da Değişimin Adı Burcu Köksal”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Belediye Başkanı Av. Burcu Köksal, İl Başkanı Faruk Dua Erhan’la birlikte Afyon Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı İsmail Akar’ı ziyaret ederek, görevinde başarılar diledi.

“KİM NE DERSE DESİN BU ÜLKENİN CHP’YE İHTİYACI VAR”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İsmail Akar, şunları söyledi: “31 Marttaki seçimlerde umarım hedefinize ulaşırsınız. AGC olarak bu ziyaretinizden oldukça memnun ve mutluyuz. Sahadaki çalışmalarınızı yakından takip ediyoruz ve gördüğüm kadarıyla hem İl Başkanı hem de Merkez İlçe Başkanımız ve İl Genel Meclisi üyesi arkadaşlarımızla birlikte çok geniş bir ekiple geldiniz bundan da özellikle altını çizerek söylüyorum memnuniyet duyuyoruz. Sonuçta siyaset çok önemli, halkın beklentilerini yerine getirmek için bu ülkenin kim ne derse desin CHP’ye ihtiyacı var. Siz de alanda sahada özellikle milletvekilliğiniz adaylığınızda itibaren çok muazzam ve önemli çalışmalar yaptınız. Bu çalışmalarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum.”

“BU MEMLEKETE ARTIK KADIN ELİ DEĞMELİ”

CHP Belediye Başkan Adayı Av. Burcu Köksal ise, AK Parti toplantısını takip eden Türkeli Gazetesi çalışanlarına yapılan saldırıyı kınadığını belirtti. Köksal, şöyle konuştu: “Sayın İsmail Akar’’ın yeni görevinin hayırlı olmasını diliyorum. CHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı olarak bir yola çıktım. Afyonkarahisar’ı hak ettiği yere ulaştırmak için çevremizde komşu olduğumuz Konya, Eskişehir ve Denizli gibi illerle yarışır hale getirme hedefiyle yola çıktım. Afyonkarahisar’da Sivil Toplum Kuruluşlarıyla, odalarla, muhtarlarla ve hemşehrilerimizle bu şehri birlikte yönetmek için yola çıktım. Afyonkarahisar Belediyesi gelirlerinin Afyonlu hemşehrilerimize harcanması için doğru yerde doğru projelere harcama yapmak için, Afyonkarahisar’ı kalkındırmak, geliştirmek her alanda en iyi şekilde tanıtımını sağlamak için aday oldum. Projelerimizi zaman zaman sizlerle paylaşıyoruz, saha ziyaretlerinde bulunuyoruz. Esnaflarımızla, vatandaşlarımızla bir araya geliyoruz. Ev ziyaretleri ve kahvehane toplantılarıyla vatandaşlarımızın eleştirilerini, görüşlerini dinliyoruz. Yapacaklarımızı anlatıyoruz. Her şey daha güzel bir Afyonkarahisar için diyoruz ve bu memlekete artık bir kadın eli değmeli diyoruz ve Afyonkarahisar’da değişimin adı Burcu Köksal diyorum. Bir oy her şeyi değiştirir, artık Afyonkarahisar da değişimin vakti gelmiştir diye sizlerden de bu yolda desteğinizi bekliyorum.”

“BİZİM ADAYIMIZ BU ŞEHRE HİZMET İÇİN YOLA ÇIKTI”

CHP İl Başkanı Faruk Duha Erhan’da AGC Başkanı İsmail Akar’ı yeni görevi nedeniyle tebrik etti. Erhan, şu ifadeleri kullandı: “Yeni göreviniz hayırlı olsun. Basın çalışanlarına yapılan hareketten dolayı öncelikle kınıyoruz ve bir daha olmaması için elimizden ne gelirse yapıyoruz. Başkanımızla birlikte bir yola çıktık, CHP’nin adayının diğer adaylardan farkı diğerlerine görev tevdi edildi fakat bizim adayımız 3 yıldır ben bu şehre hizmet etmek istiyorum isteğiyle yola çıktı. Çok güzel dönüşler alıyoruz her yerden, belki sizde bunun farkındasınız. İnşallah bunu sonuna kadar böyle götürüp CHP belediyeciliğini Afyonkarahisar’a kazandırmak istiyoruz.”

“BELEDİYE HAKAN BEY’E DESTEK DEĞİL KÖSTEK OLDU”

CHP Afyonkaraihsar Belediye Başkan Adayı Av. Burcu Köksal, AGC Yönetim Kurulu Üyesi, Afyonşehir Gazetesi sahibi ve Modern Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Hakan Dilek’in, “Sanayi sitesi hakkında projeleriniz var mı?” ve “AFRAY devam edecek mi?” sorularını yanıtladı. Köksal, şöyle konuştu: “Hakan Beyin yaşadığı sıkıntıları biliyorum, belediye noktasında biraz destek değil köstek olundu. Bunların farkındayız. Birinci küçük sanayi sitesindeki esnafta şuan ki halinden memnun değil. Hizmet alamıyorlar. Doğalgaz yok, bekleme yeri yok ve özür dileyerek söylüyorum tuvalette bile büyük sıkıntılar var alt yapı yok. Yemek satan arkadaşlar buralar bir nizami olarak kapatılsa bizler sıkıntı yaşıyoruz. Bunların hepsinin çözüme kavuşturulması lazım, kentsel dönüşümün bu memlekette çözüme kavuşması lazım, ısınma gündeminin Afyonkarahisar gündemin artık çıkması lazım. Yoksullukla mücadele noktasında belediyenin elini taşın altına koyması lazım. Çözüm beklenen çok şey var, her mahalledeki sıkıntılar, her sektördeki sıkıntıları biliyoruz bunları tek tek çözeceğiz. AFRAY nerede bana bir gösterin. Tamamlandı diyorlar bu AFRAY nereye döşendi? Yer altına mı döşendi görmüyorum. Nereye döşendi hakikaten soruyorum. Ben temel açılışına gittim, temel atma töreninden sonra. AFRAY’ın temeli yok. Sonra dediler ki ‘Seyyar temel attık’ temel yok ortada. Yarısı bitti diyorlar nerede bu AFRAY. Soruyorum görelim nerede bu proje, kimse bilmiyor.”

“KALDIRIMLARI SÖK TAK YAPMAZSAN SENİN ELİNDE BİR KAYNAK OLUR”

Hakan Dilek’in, “Başkan seçildiğiniz takdirde çalışanların maaşları 40 bin lira olacak dediniz. Kaynağınız nedir?” sorusuna ise şu yanıtı verdi: “Kaynak çok basit, bakın bisiklet yolu için harcanan bir para var. Bugünün değeri ile 35 milyon ediyordu. O yol yapıldı söküldü, bu para nerede gitti. 21 milyon Çobanlarda kuyu açılımı için para harcandı, o kuyuyu açtık ama kuyudan yararlanamıyoruz santigratı düşük. Kullansak amenna ama kullanamıyoruz, 21 milyon nerede çöp. Teleferik için 100 milyon liralık bir yanlış ihale açıldı, Sayıştay raporuna göre konuşuyorum nerde para çöp. Dün Çavuşbaş pazarındaydım, pazarı bölmüş teleferik yüzünden insanlar beddua ediyor artık o noktaya gelmişler, diyorlar ki ‘Yapılmaz buraya, bizim burada pazarı mahvetti’ diyorlar peki para nerde yok. İşte kaynak soranlara çöpe harcamazsan, sağlam parke taşını söküp yenisini yapmazsan, kaldırımları sök tak yapmazsan senin elinde bir kaynak olur. İller bankası bütün şehirlere nüfusu oranında bir ödenek gönderiyor. Partisine bakmaksızın. Birincisi bu ödeneğimiz var. İkincisi belediyenin gelirleri var siz gelen bu gelirleri ödeneği doğru yerde doğru iş için harcarsanız sıkıntı olmaz ama çöp projelere yatırırsanız parayı çarçur edersiniz.  Bir rahvan at yarış yeri kuruldu, çok güzel ama kaç tane turnuva düzenledik orada ve kaç para harcadık. Bugüne kadar ben yaptım oldu ile yönetildiği için para yok deniliyor. Kentinizi seveceksiniz arkanızda kalıcı eser bırakmak isteyeceksiniz parayı doğru yerde harcayacaksınız. O zaman işçiye de hakkını verirsiniz. Bu şehre de hak ettiği hizmeti getirirsiniz, herkesi de memnun edersiniz.”