“Afyon’da esnaf kaderiyle baş başa bırakıldı”

“Afyon’da esnaf kaderiyle baş başa bırakıldı”

İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, pandemi sürecinde şehir esnafının adeta kaderine terk edildiğini, kentsel dönüşüm projesinin mağduriyetsiz şekilde hayata geçirilmesi halinde Afyonkarahisar’a hakiki bir güzellik katacağını kaydetti
İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu dün sabah partide düzenlediği basın toplantısında merkezi hükümete, yerel yönetime ve uzun yıllar siyaset yaptığı MHP’nin İl Başkanı Mehmet Kocacan’a yönelik eleştirilerde bulundu. Mısırlıoğlu Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek’in çaba ve çalışmalarını takdirle izlediğini kaydetti.
“KANAL 3 VE ANIL YAŞAR GURURLANDIRDI”
Muhammet Mısırlıoğlu, Afyonkarahisar’ın dünyaya açılan penceresi olan, ülkede ve dünya da Afyonkarahisar’la ilgili haber alma özgürlüğüne vesile olan Kanal3 televizyonunu “yılın yerel kanalı” seçilmesinden dolayı çalışanlarını ve yöneticilerini kutladı. Zor günlerden geçilen bir dönemde Afyonkarahisar’dan güzel haberler almanın kendilerini memnun ettiğini söyleyen Mısırlıoğlu, “AFJET Afyosporumuzun futbolcusu Seyfettin Anıl Yaşar’ın U-19 Milli Takımı kadrosuna çağırılması hepimizi ziyadesiyle memnun etmiştir. Afyonkarahisar adına gurur duyduk. Bundan sonraki hayatında Afyonkarahisar adına kendisine başarılar diliyorum.” dedi.
“AFYON HAYALET ŞEHRE DÖNÜŞTÜ”
Türkiye de pandemi ile birlite ekonomik sıkıntılarında yaşanmasıyla zor günler geçirildiğini belirten Mısırlıoğlu, “Bu günlerde basın kuruluşları yoluyla, algılarla ülkemizin ve milletimizin gerçek gündemini duyurmamaya, gölgelemeye çalışmaları hepimizin malumudur. Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntıların şehrimizde de daha yoğun olduğunu hepimiz hissediyoruz. Ülkeyi yönetenlerin atmış olduğu adımların yeterli olmadığını görüyoruz ve hemşerilerimizin bir nebze olsun yükünü hafifletecek, sorunlarına çözüm bulacak girişimlerin, adımların atılmasını, ülkeyi yönetenlerden ve ilimizi yönetenlerden şehrin ana muhalefet partisi konumunda olan bir parti olarak bekliyoruz. Ülkemizde pandemi paralel olarak ekonomik krizi en derinden hissedildiği bu günlerde şehrimizde sanayi esnafımız adeta kaderiyle baş başa terk edilmiş durumdadır. Şehrin içindeki kafelerin lokantaları, pastaneleri, kıraathanelerde çeşitli insanları alışveriş ve yiyecek içecek ile ilgili uğrak yerleri olan mekânların kapalı olmasından ibaret olan Afyonkarahisar hayalet şehre dönmüştür. Afyonkarahisar’ın en işlek caddelerinde bile terk edilmişlik havasında bir görüntü, terk edilmiş bir şehir havasında olan mekânlar bizleri derinden üzmektedir. Pandemiye bağlı olarak bu kısıtlamalar bir daha böyle devam ederse Afyonkarahisar’daki bu ufak ve orta ölçekli esnaflarımızın durumunu hiçbirimiz kurtaramaz. Bundan dolayı şehrimizi ve ülkemizi yönetenlerin almış oldukları kira yardımı desteğinin hiç bir değerinin olmadığını ifade etmek istiyorum.” diye konuştu.
“VATANDAŞ GERÇEKTEN GÜNDEMDEN UZAKLAŞTIRILIYOR”
Afyonkarahisar’ın en ücra köşesinde bile 500 TL’ye kiralanacak mekân olmadığının altını çizen Mısırlıoğlu, “Merkezi hükümetin almış olduğu 500 TL’lik yardım insanlarımızın gözünü boyamaktan başka bir şey değildir. Bunu icraat olarak, bunu bir lütuf olarak bunu insanlara yapılmış bir hizmet olarak anlatmak bizlerin ve insanların aklıyla alay etmektir. Dolayısıyla derhal ivedi şekilde önlemlerin alınması, ufak ve orta ölçekli sanayicimizin, esnafımızın berberi yani lokantacı mızı, kıraathane şiirimizin kafeleri işletmecilerine uzun vadede kendilerine nefes aldıracak önlemlerin ağacıdır ivedi olarak devreye sokulması lazım. Geçen yıl pandeminin başlamasıyla birlikte verilmiş olan kredi desteğinin şu an geri ödemesini yapabilen bir tane esnaf daha görmedim. Onun üstüne daha da çok yükler bindi ve bu günleri kapalı geçtiği günlerde insanlarımız siftah yapamadıklarından, eve ekmek götüremediklerinden, çocuğuna harçlık veremediklerinden dolayı şehrimizde birçok yuvada tencere kaynamıyor, bacalardan duman çıkmıyor. En derin yaramız olan ekonomiyi gündeme getirenlerde felaket tellallığı yapmakla, hainlikle suçlanıyor. Hainlikle suçlamalarla, bilmem nereye atılan füzelerin kaç para olduğunu sormakla topu taca atarak insanlarımız gerçek gündemden uzaklaştırılıyor.” şeklinde konuştu. Burcu AYDIN’ın Haberinin devamı gazeteniz Kocatepe’de…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi