Afyon’dan Soylu’ya büyük destek

Afyon’dan Soylu’ya büyük destek

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Afyonkarahisar ziyaretinde Belediye binası önünde kalabalık bir grup tarafından karşılandı. Afyonkarahisar ve ilçelerinden gelen vatandaşların ‘Dik dur eğilme’ sloganlarıyla karşıladığı Süleyman Soylu, sevgi gösterileri arasında vatandaşlarla selamlaştıktan sonra Belediye önünde bir konuşma yaptı.
Afyonkarahisar Belediyesi binası önünde AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Veysel Eroğlu, Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, MHP Milletvekili Mehmet Taytak, Vali Gökmen Çiçek, Belediyle Başkanı Mehmet Zeybek ve binlerce Afyonkarahisarlı tarafından karşılanan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu için destek tezahüratlarında bulunuldu. Belediye binası önünde kendisini karşılayan vatandaşlara seslenerek, Cumhuriyetimizin, zaferlerin, kahramanların şehri Afyonkarahisar’da bulunmaktan büyük onur duyduğunu belirten Soylu, “Biz sizinle beraberiz. Biz sizin emrinize amadeyiz. Allah bizi, sizin emrinize amade olmaktan uzaklaştırmasın inşallah. Size güzel bir selam getirdim. Ülkemizi, milletimizi, bu güzel yurdumuzu birçok tehditten uzaklaştırarak, huzurun sükunun, güvenin, kalkınmanın büyümenin zenginliğin, güçlenmenin ülkesi haline getirebilmek için gece gündüz çalışan, ‘Ben sadece Allah’ın sadece milletimin önünde eğilirim diyen kıymetli Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını, muhabbetlerini, sevgilerini getirdim” dedi.
DURMAK YOK YOLA DEVAM
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Durmak yok yola devam cümlesini’ hatırlatan Süleyman Soylu, “Durmak yok yola devam, çünkü etrafımızdaki coğrafyayı görüyorsunuz, dünyayı görüyorsunuz. Türkiye’nin güçlenmesini, ayakta durmasını istemeyenler, haksızlığa karşı çıkmasını, söz söylemesini istemeyenler geçmişlerden bugüne kadar yapmak istedikleri oyunları yapmak ve Türkiye’yi istikrarsızlaştırmak için ellerinden gelen her şeyi ortaya koymaya çalışıyorlar. Bunlara fırsat vermemek için güçlü, iri, diri, kardeş, bir olmalıyız. Bunlara fırsat vermemek için yüzde 20’den savunma sanayimizi yüzde 70-80’lere getirdik. Hedef bütün dünyaya parmak ısırtacak bir savunma sanayini oluşturana kadar durmak yok yola devam” dedi.
‘ÇATLASINLAR, PATLASINLAR’
Karadeniz’de bulunan doğalgazla toplam 540 milyar metreküpe çıktığını belirten Bakan Soylu, şunları söyledi: “Biz ne kadar bulursak, onlar o kadar çatlayacaklar. Varsınlar çatlasınlar patlasınlar. Tarımda, enerjisinde, savunma sanayisinde, insanı ve insan kaynağıyla, etrafındaki coğrafyaya yeten bir Türkiye. Size minnettarız, siz olmasaydınız bugün Suriye’de insanlar katledileceklerdi. Doğu Akdeniz’de, Libya’da dünyada bir tek ses çıkmayacaktı. Siz olmasaydınız etrafımızdaki coğrafyada bulunan ve yıllardır şu gönlümüzde hançer gibi saplanan Karabağ meselesi çözülmeyecekti. Siz olmasaydınız, sizin 50 gramlık oy pusulanız olmasaydı sizin demokrasi, birlik ve beraberlik iradeniz olmasaydı ve 21’inci yüzyılda bu güçlü adımları atmamış oysaydık bilmenizi istiyorum ki Türkiye’nin başına 60 darbesini, 71’i, 80’i nasıl getirmişlerse, 17-25 Aralıkta muvaffak olacaklardı. 15 Temmuz’da muvaffak olacaklardı ve bugün biz eli böğründe yaslı yaslı duracaktık. Bunu sağlayan 15 Temmuz’da, bakanız sadece gazete manşetlerine direnen bir millet değil bizim milletimiz, burası Afyon, Kocatepe’nin, Belentepe’nin, Tınaztepe’nin olduğu bir memleket Afyon’da şunu ifade etmek istiyorum, sadece gazete manşetlerine direnen bir Türkiye değil, aynı zamanda Allah’a şükürler olsun, 15 Temmuz’da tanklara, uçak bombalarına direnen bir milletin evlatlarıyız biz.”
TERÖR ÖRGÜTÜ KAÇACAK DELİK ARIYOR
Soylu “Doğu ve Güneydoğu’da terör üzerinden istikrarımızı bozmaya çalışanlara, büyükşehirlerde ticaret, ekonomi, huzur ve güveni terörün üzerinden etkilemeye çalışanlara Türkiye’nin büyük bir mücadeleyle karşı koyduğunu belirten Soylu, “Buda sizin sayenizde başarıldı. Sizin iradenizle, Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde bugün Cumhur İttifakının ortaya koyduğu güçlü iradeyle beraber bugün Türkiye’nin şehirlerinde huzur, güven var. Terör örgütü kaçacak delik arıyor. Hiç merak etmeyin, bugün ülkemizin her tarafında nasıl huzur varsa, aynı şekilde ülkemizin Doğu ve Güneydoğusunda huzur var” dedi. Haberin devamı gazeteniz Kocatepe’de…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi