Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Afyonkarahisar Belediyesinden Önemli Karar

Afyonkarahisar Belediyesi İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına karşı tepki olarak, Belediye bünyesinde çalışan 2 binin üzerindeki personelin maaş kartlarını yerli ve milli firma olan TROY ile değiştirdi.

Afyonkarahisar Belediyesinden Önemli Karar

Geçtiğimiz günlerde İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına karşı tepki olarak, belediyeye ait sosyal tesisler İsrail menşeli ürünlerin satışını durdurma kararı alan Afyonkarahisar Belediyesi, boykot ağını genişleterek, Belediye bünyesinde çalışan 2 binin üzerindeki personelin maaş kartları, Bankalararası Kart Merkezi tarafından geliştirilen yerli kart TROY’a taşınmasını kararlaştırdı. Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in talimatları ile belediye personelinin Visa ve Mastercard özellikli kredi ve banka kartları yerli ve milli firma olan TROY ile değiştirildi.

İsrail’in 7 Ekim’den beri Gazze’ye yönelik yaptığı saldırıları kınamak için daha önce İsrail menşeli ürünlerin satışını durduran Afyonkarahisar Belediyesi boykot ağını genişletti. Belediyenin anlaşmalı olduğu banka ile yaptığı görüşme sonrası tüm personeller TROY Kart kullanmaya başlayacak.

“İSRAİL’E TEPKİ GÖSTERMEK İÇİN BANKA VE KREDİ KARTLARININ TAMAMINI TROY İLE DEĞİŞTİRDİK”

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Mehmet Zeybek personel kartlarını TROY ile değiştirildiğini aktararak; “İsrail’in Gazze’deki insanlık dışı tutumunu, yaptığı katliamları lanetliyoruz. Bu duruma tepki göstermek için belediyemiz sosyal tesislerinde İsrail menşeli ürünlerin satışlarını durdurmuştuk. 2 bini aşkın personelimizle toplu halde banka ve kredi kartlarının tamamını TROY ile değiştirdik.” açıklamasında bulundu.