Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Afyonkarahisar’dan Bir Zeybek Esintisi Geçti

Afyonkarahisar Valiliğinin ev sahipliğinde Kütahya ve Afyonkarahisar Olgunlaştırma Enstitüleri uhdesinde yapılan “Kütahya Zeybek Güzellemesi ve Afyonkarahisar’dan Esintiler Defilesi” büyük beğeni topladı

Afyonkarahisar Valiliğinin ev sahipliğinde

Defile programını; Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı ve Kütahya Valisi Musa Işın, Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Numan Yöner, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Tolga Yağan, Kütahya ve Afyonkarahisar’ın protokol üyeleri ile çok sayıda davetli izlediler.

Afyonkarahisar’dan Bir Zeybek Esintisi Geçti

Defile programının açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci yaptı. Müdür Sünnetci, şunları söyledi: “Geleneksel Türk kültürümüzün yaşatılması ve gelecek kuşaklarımıza taşınmasındaki rol modellerden biri olan olgunlaştırma enstitülerimizin hazırlamış olduğu defileyi kıymetli misafirlerimizle buluşturuyor olmaktan gurur duyuyoruz. Olgunlaşma Enstitülerimiz, geçmiş ve geleceğimiz arasındaki köprüyü kuvvetlendirmeleri açısından önemli bir paya sahip olacaklardır.” Kütahya ve Afyonkarahisar Olgunlaşma Enstitüleri tarafından hazırlanan, geleneksel Türk kültürüne ait örneklerin sergilendiği defile katılımcılardan tam not aldı. Defile, Vali Yiğitbaşı’nın Kütahya Valisi Işın’a çiçek takdimi sonrası fotoğraf çekimi ile tamamlandı.