“Afyonkarahisar’ı şehitlerimize vefa için bayrağımızla süsleyelim”

“Afyonkarahisar’ı şehitlerimize vefa için bayrağımızla süsleyelim”

İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu tüm Afyonkarahisarlılara şehrin tamamını ay yıldızlı Türk bayrağı ile süsleme çağrısında bulundu. Mısırlıoğlu, şehitlerimize vefanın, milletçe birlik ve beraberlik içerisinde olunarak bu şekilde gösterileceğini belirtti
İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu dün öğlen partide düzenlediği basın toplantısında iktidarı sert bir dille, ağır sözlerle eleştirdi. Toplantıda partinin İl Sekreteri Tefik Sarı ile Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı İsmail Enes Kamburoğlu hazır bulundu.
“VATAN TEK, MİLLET VE DEVLET BİRDİR”
İYİ Parti Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı İsmail Enes Kamburoğlu basın toplantısının başında terör örgütü PKK tarafından kalleşçe şehit edilen 13 devlet görevlisi için geçmişte kaleme alınan 2 ayrı köşe yazısını okudu. Kamburoğlu’nun zaman zaman gözlerinin dolduğu görüldü. 13 şehit haberi ile yeni haftaya çok kötü bir başlangıç yapıldığını söyleyen İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, Türk Milletinin içinin yandığını söyledi. Mısırlıoğlu, “Yürekler yanıyor, annelerin ciğeri yanıyor. Evlatlar yetim kaldı babalar perişan. Böyle bir ortamda basın toplantısı düzenleyerek gündemi değerlendirmek gerçekten çok zor. Allah kimseye evlat acısı yaşatmasın. Duyduğumuz her yerde bu sözler yüreğimize hançer gibi saplanıyor. Ancak vatan tektir, devlet birdir, millet birdir. Türkiye ebediyyen payidar kalacaktır. Irak’ın kuzeyinde bulunan Gara bölgesinde bir mağarada başlarından vurularak şehit edilen toplam 13 asker, polis ve MİT görevlimiz için Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve Türk Milletine başsağlığı diliyorum.” dedi.
“ŞEHİTLERİMİZ SİVİL VATANDAŞ DEĞİL DEVLET GÖREVLİLERİ”
Şehitlerimize en az şehit aileleri kadar içlerinin yandığını vurgulayan Mısırlıoğlu, “Bizlerin huzur ve güvenliğini korumak adına Gara’da görev yapıyorlardı. 2015-2016 yılından bu tarafa terör örgütü PKK’nın elinde tutsaktılar. Kaçırılıp dağda tutuluyorlardı. Altı yıldan bu tarafa kim bilir ne acılar çekip ne işkencelere maruz kaldılar. Ne yaşadıkları Cenab-ı Allah biliyor. Onlar bizlere haklarını helal etsin. Bizim onlarda ne hakkımız var ki. Bu vatan üzerinde kanı ve canı pahasına vatanı vatan edenlerden Allah bin defa razı olsun. Asker ve polis MİT görevlilerimizin de içinde bulunduğu 13 şehidimiz için yandaş medya ‘sivil vatandaşlar’ diye bahsetmekte, algı operasoynu yapmaktadır. Tek adam rejiminin acizliğini gizlemeye çalışmaktadırlar. Böyle acı bir günde bu tür konulara girmek bizim işimiz değil ama bizlere yapılan saldıralara da cevap vermek hakkımız diye düşünüyorum.” diye konuştu.
“13 ŞEHİDİMİZ NEDEN KURTARILAMADI?”
13 şehidin çözüm sürecinin hemen ardından kaçırılıp 6 yıldır terör örgütü PKK’nın elinde tutsak kaldığını kaydeden Mısırlıoğlu, “Bu konu defalarca TBMM’de gündeme gelmesine rağmen görüşmelerin hep üzeri örtüldü. Kendi olumsuzluklarını muhalefete yıkmayı adet haline getiren hükümet ve küçük ortağı 13 şehidimizin faturasını da Millet İttifakına keserse hiç şaşırmayalım. 13 Mart 2019 tarihinde ki yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanabilmek için Osman Öcalan’ı TRT’ye çıkaran zihniyet, 13 şehidimizi kurtarmak için neden mücadele etmedi? Şehitlerimiz neden kurtarılamadı? Her yeri yerle bir ettiklerini sürekli söyleyen Milli Savunma Bakanı Sayın Hulisi Akar bir operasyonla bu asker ve polislerimizi neden kurtaramadı? Bunların hepsi birer soru işareti birer muammadır.” şeklinde konuştu. Burcu AYDIN’ın Haberinin devamı gazeteniz Kocatepe’de…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi