Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Afyonlu Gençlere E-Spor Merkezi Yapacağız”

AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay, Afyonkarahisarlı gençler e – sporda kendilerini uluslararası tanıtabilecekleri bir “E-Spor Merkezi” yapmak istediklerini belirtti.

AK Parti Afyonkarahisar Belediye

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay, projeleri arasında yer alan ‘E- Spor Merkezi’ ile ilgili açıklamada bulundu.

“GENÇLERİMİZE UYGUN BİR ALAN SAĞLAYACAĞIZ”

Başkan Adayı Uluçay, açıklamasında şunları kaydetti: “Gençlerimizin gelişen teknoloji ile birlikte artan teknolojik oyun tutkularını cevaplandırmak adına bir e- spor merkezini Afyonkarahisar’ımıza kazandıracağız. Yeni nesil bir spor branşı olan e- spor merkezini hizmete alarak turnuvalar düzenleyeceğiz. E – spor merkezimiz içerisinde dijital oyun atölyesi olacak ve aynı zamanda da dijital ekipman desteklerini gençlerimizin hizmetine sunacağız. Gençlerimizin gelişen teknolojiyle beraber değişen eğlence ve sosyalleşme alışkanlıklarına uygun bir alan sağlayacağız. E- spor günümüzde giderek daha fazla genç tarafından benimseniyor. Hatta uluslararası alanda büyük bir sektör haline geldi. Bizde Afyonkarahisarlı gençlerimizin bu alandaki yeteneklerini geliştirebilecekleri bir ortama ihtiyaçları olduğu fark ederek projelerimiz arasına dahil ettik.”

“GENÇ YETENEKLER KENDİLERİNİ ULUSLAR ARASI TANITABİLECEKLER”

“E-spor merkezi sadece oyun oynamak için değil, aynı zamanda eğitim ve sosyalleşme amaçlı etkinliklere de ev sahipliği yapacak.” diyen Başkan Adayı Uluçay, sözlerine şöyle devam etti: “E – spor merkezimizde düzenlenecek turnuvalara, eğitim seminerleri ve sosyal etkinliklerle gençlerimizin yeteneklerini geliştirmelerine olanak tanıyacağız. Afyonkarahisar’ımızın genç nüfusunun kültürel ve teknolojik ihtiyaçlarını karşılayacak olan e – spor merkezimiz gençlerimizin sosyal ve sportif aktivitelere katılımını da artıracak. Aynı zaman da Afyonkarahisarlı genç yeteneklerimizin isimlerini ulusal ve uluslararası duyurmasıyla birlikte şehrimizin de tanınırlığına önemli bir katkı sunacağını düşünüyorum. Projemiz şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun.”