Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Aziz Aslan

Aile Huzursuzluğu

Değerli dostlar, bugünlü gazete köşemizde birçok dostumuzun rahatsız olduğu konuyu paylaşalım istedik. Çünkü ailede huzursuzluk, toplum huzursuzluğu demektir.
Problemin birinci sebebi sevgi eksikliğidir. Sevmeyi bilmiyoruz. Sevmek yerine didişme tercih ediliyor. Sevgi eksikliği yerini saygısızlığa bırakır. Oysa sevmesen de saygıda mecburiyet vardır. Sonrası insan incitmek ve kalp kırmaktan başka işe yaramaz. İçine attığı kurt, hem kendini hem de yakınlarını kemirmeye yeter.
Kendini vazgeçilmez sanma, eksik arama, peşin hükümlülük, içinden pazarlık, nerede, ne konuşacağını bilememe, sivri dillilik, boş ve iğneli konuşma, haset etme, özür dileme yokluğu, güvenmeme, bastırılmış öfkeyi kusma, pusuda yatma, arsızlık, bencillik, hoşgörüsüzlük, nankörlük hisleri birleşince husumete dönüşüyor ve önce kendini uçuruma atıyor, sonra ailesini uçuruma çekiyor.
Bu kısa sebeplerden sonra, (kimse kusura bakmasın daha çok bayanlar); “Senin ailen yaramaz, benimkiler bulunmaz Bursa kumaşı” anlayışı dünyaya zehir saçar. Ahirete odun toplatır. Evlenmeden önce “iki baba, iki ana, çok kardeş ve hepsi kıymetli”, evlendikten sonra “seninkiler kötü, benimkiler padişah torunu” , evlenmeden önce muhterem ana-baba, evlendikten sonra ver veriştir, vur vuruştur! Tamam sizinkiler yine padişah torunu olsun ama karşıdakine de saygısızlık hakkını vermez. Böyle yapanlar, İşinizin rast gideceğini mi sanıyorsunuz? Bekleyin görün.
Değerli okuyucum; Çok net ifade ediyorum; Olan çocuklara oluyor. Çocukların kafaları karışır, üzülür. Kötü iz bırakır. Eşiniz arada kalır, üzülür. Bu işin yarınları da var. Ektiğiniz ne ona bakın. Sözde uyanık geçinenler, bilmezler ki cehaletin içindeler ve kendi ayağına sıkıyorlar.
Demem o ki; Yapmayın, etmeyin Küçük hanımlar, küçük beyler. Küçük taşların üzerinde çok oturdunuz. Kalkın artık. Kalkın, muhasebe yapın, ailenizi kurtarın, huzur bulun ve huzur verin. Sizden fazla bir şey beklenmiyor; Sadece saygı, yapabilirseniz biraz vicdan, biraz da sevgi!
Yapamıyorsanız o da sizin olsun, büyükleriniz dönülmez yola gidince kullanırsınız ama işe yaramaz. Yaşadıkça anlarsınız.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER