AK Parti İl Başkanlığı, yangın mağdurlarının yanında

AK Parti İl Başkanlığı, yangın mağdurlarının yanında

AK Parti İl Başkanlığı öncülüğünde hazırlanan, gıda ve ihtiyaç malzemelerinin bulunduğu yardım tırı dualar eşliğinde Antalya’nın Manavgat İlçesi ile Muğla ilindeki yangınzedelere gönderildi

 

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Afyonkarahisar İl Başkanlığı öncülüğünde Kadın ve Gençlik Kolları Başkanlıklarının desteğiyle orman yangınlarının etkili olduğu yörelere ulaştırılmak üzere yardım malzemesi toplanıldı.
“ALLAH HER TÜRLÜ AFETTEN KORUSUN”
Yardım tırı uğurlamasında konuşan AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, tüm yangınzedelere geçmiş olsun dileklerini iletti. Uluçay, “Afyonkarahisar AK Parti teşkilatları olarak öncelikle Belediye Başkanımız, İl Genel Meclis Başkanımız, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanlarımızın öncülüğünde bir yardım tırı hazırladık. Biz tüm Türkiye’ye geçmiş olsun diyoruz. Allah doğal afetlerden, yangınlardan, kazalardan ülkemizi korusun diyoruz. Biz oradaki vatandaşlarımızın yaralarına bir nebzede olsun merhem olabilmek için bir yardım tırı gönderiyoruz. Biz onların her zaman yanındayız ve destek olmaya hazırız.” dedi.
“O BÖLGEDE GIDA
İHTİYACI VAR”
İl Genel Meclisi (İGM) Başkanı Av. Burhanettin Çoban, yardım tırını hazırlayan AK Parti Afyonkarahisar teşkilatını kutladı. Çoban, “O bölgede çok ciddi gıda ihtiyacı olduğuna dair bilgiler geldi. İl teşkilatımızda gıda ve diğer ihtiyaç maddelerini oluşan tır hazırladılar. İnşallah tırımız sağ salim ihtiyaç sahiplerine ulaşır.” diye konuştu.
“TÜRK MİLLETİ GÜÇLÜ BİR MİLLET BAŞARAMAYACAKLAR”
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, ülkenin dört bir köşesinde aynı anda çıkan yangınların düşündürücü olduğunu kaydetti. Zeybek, “Bunun normal bir yangın olmadığı, birileri tarafından sabote edildiği özellikle çıkartıldığı izlenimi herkes tarafından biliniyor. Biz Türk Milleti olarak güçlü bir milletiz. Güçlü bir devletimiz ve hükümetimiz var. Başımızda gerçekten ülkesini, vatanını, bayrağını ve halkını seven bir Cumhurbaşkanımız var. Tabi terörde istediklerini alamayanlar orman yangınları çıkartarak ülkeyi zor duruma sokmak için gayret sarf ediyorlar. Başaramayacaklar, bu birliktelik olduğu sürece bu milletin sırtı yere gelmeyecektir. Biz de Belediye olarak elimizden gelen desteği veriyoruz vermeye de devam edeceğiz.” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından yapılan toplu duaların akabinde yardım tırı hareket etti.
>> Esra KÜÇÜKKURT’un Haberi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi