DOLAR 17,9478 -0.05%
EURO 18,3824 0.42%
ALTIN 1.035,950,47
BITCOIN 412540-4,93%
Afyonkarahisar
30°

PARÇALI AZ BULUTLU

20:21

AKŞAM'A KALAN SÜRE

“AK Parti, partiden çok ihale komisyonu gibi”

“AK Parti, partiden çok ihale komisyonu gibi”

ABONE OL
29 Haziran 2022 15:41
“AK Parti, partiden çok ihale komisyonu gibi”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Demokrat Parti Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin “ihale komisyonu” hüviyetine büründüğünü söyleyerek, “AK Parti zaten çok uzun süredir bir parti olma hüviyetinden çıktı. Bir kişinin fan kulübü haline dönüştü. İlçelerden iline kadar, genel merkezde zaten bir parti organizasyonundan daha çok bir ihale komisyonu gibi vazife görür noktaya geldi. Türkiye tarihinin hiçbir aşamasında olmadığı kadar yolsuzluklar sistematik hale geldi. MGK yolsuzlukları milli güvenlik sorunu olarak kabul etmelidir” dedi
Demokrat Partisi (DP) Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, İl Başkanı Hikmet Bülbül ve beraberindekiler gazeteniz Kocatepe’yi ziyaret etti.
“PKK İLE İŞBİRLİĞİ YAPMA İMTİYAZI SAYIN ERDOĞAN’DADIR”
DP Lideri Gültekin Uysal, Millet İttifakı ve altılı masaya yönelik eleştirileri değerlendirdi. Uysal, “Türkiye’de PKK ile işbirliği yapma imtiyazı Sayın Erdoğan’dadır. Zaten ortada Erdoğan ve Öcalan ittifakı vardır. Hal böyle olmasına rağmen muhalefeti bir takım işbirliği ile itham etmektedir. Netice itibariyle HDP’nin açıklamaları ortadadır. HDP kendi solunda zaten bir koalisyondur. Kendi solunda bulunan partilerle bir üçüncü ittifak yolu benimsemiştir. Altılı masa etrafında biraraya gelen partilerin kimlikleri, temsil ettikleri gelenekler, günümüzde yüklendikleri anlamlar manası vardır. Bu tür birliktelikler sadece aritmetik bir toplam değil aynı zamanda bir kimyanın azami ölçüde oluşması için bir ölçek tarifi yapılmasıdır. O açıdan söyleyecek sözleri bitmiş, hurafe, safsata, dini, milli hamasi bir takım argümanlarla mızrağın çuvala sığmadığı pek çok hadisenin yaşandığı, yoksullaşmanın yaşandığı Türkiye gündemine gündem saptırmaktan ibarettir.” dedi.
“ALTILI MASA İŞBİRLİĞİ ZEMİNİNİ OLUŞTURDU”
Altılı masayı oluşturan partinin Afyonkarahisar il ve merkez ilçe teşkilatları bazında yerel politikaya bakış açısını açıklayan Uysal, “Elbette her siyasi partinin kendi programı vardır. Ama bir yandan bir işbirliği zemini vardır. 2018 yılında değişen, fiilen ve resmen uygulanmaya başlayan 16 Nisan referandumu sonrası yüzde 50+1 dengesi siyasi partilerin ortak paydalarda biraraya gelerek işbirliği yapmaya sevk eden bir siyasi konjektür var. Elbette ülkenin 20 yıldır aşağı yukarı içine düştüğü hukuksuzluk, keyfi rejim, dışlanmışlık, usülsüzlük, yolsuzluk bununda getirdiği farklı fikir sahipleri olmamıza rağmen zemini belli bir ortak payda da bir aradayız. Belli olan zemin; Demokrasidir, hukuktur. Zaman zaman ifade ediyorum bu ülkenin birliğinin teminatı demokrasidir, hukuktur, laikliktir.” diye konuştu.
“LAİKLİK DİN DÜŞMANLIĞI DEĞİLDİR”
Laiklik prensibini geçmişte birilerinin yanlış yorumlayıp “din düşmanlığı” gibi algılanmasına sebebiyet verdiğini belirten Uysal, “Birileri de sanki Türkiye’de ki uygulamanın din düşmanlığıymış gibi olduğunu zihinlere çakmaya gayret gösterdi. Ama bugün her geçen gün Türk Milletinin demokrasi ne demek, hukuk ne demek, temel hak ve hürriyetler ne demek, laiklik ne demek? Velhasıl Türk Milletinin, bu toplumun 85 milyonun birarada yaşaması için içinde nefes alıp verebileceği, anayasal, hukuki, idari ve iktisadi kozayı çok iyi kavradığı kanaatindeyim. O açıdan ortada bir irade var, bu irade kademe kademe büyüyerek bu noktalara geldi. Bugün yerelde de bunların yansımaları teşkilatlardır. Hem bireysel faaliyetlerini kimi zaman ortaklaşa faaliyetlerini yürütüyorlar. O açıdan o noktada bir olumsuzluk görmüyorum. Bilakis olumlu bir iklim görüyorum.” şeklinde konuştu. Burcu AYDIN’ın Haberinin devamı gazeteniz Kocatepe’de…
https://www.kocatepegazetesi.com/ak-parti-partiden-cok-ihale-komisyonu-gibi/
#afyon, #afyonkarahisar, #gültekinuysal, #demokratparti, #genelbaşkan

Sosyal Medya Hesapları
Twitter: https://twitter.com/KocatepeGzt
İnstagram: https://www.instagram.com/kocatepegazetesi/
Facebook: https://www.facebook.com/kocatepegazetesi/
Website: https://www.kocatepegazetesi.com/

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.