AK Parti’den şehit yakınları ve gazilere destek

AK Parti’den şehit yakınları ve gazilere destek

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi’ni ziyaret eden AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, şehit aileleri ve gazilerin her zaman emrinde olduklarını söyledi
İYİ Parti Grup Başkan Vekili Lütfü Türkkan’ın Bingöl’de şehit yakınına küfür etmesi ülke kamuoyunda tepkilere neden oldu. Birçok kurum, kuruluş ve siyasi partiler mesaj yayımlayarak, Lütfü Türkkan’ı kınayarak, şehit aileleri ve gazilere desteklerini iletti. Bu kapsamda AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, Kadın Kolları Başkanı Av. Ferda Ertürk, İl Başkan Yardımcıları Fatih Okyar ve Talha Hüseyin Akkaya Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi’ni ziyaret etti.
“ONLAR HİÇBİR ZAMAN SİYASİ MALZE YAPILAMAZ”
Ziyarette konuşan AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, son dönemlerde şehit aileleri ve gazilere yapılan hakaretlerin tüm kamuoyu tarafından tepki aldığını ifade etti. Her zaman şehit ve gezilerin yanında olduklarını dile getiren Başkan Uluçay, “Bizim onlar için yaşıyoruz. Onlar bizim onurumuz ve gururumuz olduğunu belirtiyoruz. Zaten bunu kendileri de biliyor. Şehit ailelerimiz, şehit babalarımız ve gazi annelerimiz, gazi babalarımız hiçbir zaman siyaset malzemesi yapılamazlar. Bizim her zaman yaşama sebebimiz, çocuklarımıza ailemize anlattığımız tek varislerimiz olarak geçiyorlar. Onların hem ahiretteki makamları hiçbir zaman tartışılamaz hem de dünyadaki makamları hiçbir zaman tartışılamaz. Bu konuda hiçbir zaman siyaset malzemesi olmasın.” dedi.
ULUÇAY: EMRİNİZDEYİZ
Başkan Uluçay konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı:
“Ben tüm teşkilatlarımız olarak milletvekillerimizin selamlarını size getirdim. Onlarda her zaman mecliste bu konuyla ilgileniyorlar. Sayın Cumhurbaşkanımızda dün bahsetmişti. Gereğini yapacaklar, ilgili kurumlar hukuk çerçevesinde ne gerekiyorsa yapacaklar. Ben ümit ediyorum ki, ilgili partilerin genel başkanları, genel başkan yardımcıları da bu tepkiyi gösterirler. Çünkü bu konu şuan gelişmekte olan yetişmekte olan çocuklarımız için de çok önemli. Biz her zaman şehit ailelerimizin ve gazilerimizin emrindeyiz. Onlar için bu görevleri yürütüyoruz. Rabbim onları başımızdan eksik etmesin hem bu dünyada hem de ahirette şefaatlerini bekliyoruz inşallah. İnşallah bunlar tekrarlanmasın. Rabbim bizlere ve tüm gelecek nesillere böyle hakaretlerle karşı karşıya bırakmasın.”
KUMARTAŞLI: KÜFÜRÜ HİÇBİR ŞEKİLDE KABUL ETMİYORUZ
Dernek Başkanı İsmail Kumartaşlı da, şehit aileleri ve gazilere sahip çıkmanın herkesin asli görevi olduğuna dikkat çekerek şöyle konuştu:
“Bayrak için vatan için namus için mukaddesat için canlarını vermiş olan aziz şehitlerimizin yakınlarına, ailelerine sahip çıkmak hepimizin asli görevidir. Yakın bir zamanda yaşamış olduğumuz bu üzücü olayı biz de şehit aileleri ve gaziler olarak kınıyoruz. En üst perdeden bizlerde genel başkanımız ve genel merkezimizin öncülüğünde tüm teşkilatlarımız olarak tepkilerimizi gösterdik. Bizim genel merkezimiz de resmi olarak bir müracaatta bulunacak. Gazi şehidin şahididir, biz gaziler olarak şehitlerimizin emanetlerine sahip çıkmaya çalışıyoruz. Kaldı ki, kadın anadır, kadın ev toparlayandır, doğurandır. Böyle bir küfrü hiçbir şekilde biz kabul etmiyoruz. Hele hele bu küfür edilen bir şehidin yakını onun kız kardeşiyse asla kabul etmiyoruz. Biz adaletimize güveniyoruz. Yüce Türk adaletinin gerektiği şekilde cezaya döneceğine biz inanıyoruz.” Burcu AYDIN’ın Haberi #akparti, #şehitaileleri, #afyon, #afyonkarahisar

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi