Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

AK Parti’ye 100 kişi Belediye Başkan Aday Adaylığında bulundu

Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, Afyonkarahisar’da AK Parti’den 100 kişinin belediye başkan aday adaylığı için başvurduğunu duyurdu.

 

AK Parti’ye 100 kişi Belediye Başkan Aday Adaylığında bulundu

AK Parti’de 31 Mart 2024 yerel seçimleri için başvuruların kabul süreci dün akşam tamamlandı. Afyonkarahisar’da 9 Kasım 2023’te başlayan aday adaylığı başvuruları, 22 Kasım Çarşamba günü saat 19.00’da sona erdi.

31 Mart 2024 yerel seçimleri aday adaylığı başvuruları hakkında açıklama yapan AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, AK Parti’den belediye başkan aday adaylığı için yapılan resmi başvuru sayısı 100 olduğunu açıklayarak, bereketli bir süreç yaşadıklarını söyledi.

 AK PARTİ’DE 100 ADAY ADAYI BAŞVURU YAPTI

Afyonkarahisar’da merkez, ilçe ve belde belediye başkan adaylığı için toplam 100 kişinin aday adaylığı başvurusu yaptığını ifade eden Başkan Uluçay, “Aday adaylığı için bereketli bir süreç yaşadık. Bu süreçte medeni cesaretini göstererek aday adaylığı için başvuru yapan tüm aday adaylarımızı tebrik ediyorum. Afyonkarahisar’ın tamamında başvuru sayımız 100 ancak 35 belediye başkanımız doğal aday adayı oldukları için bu sayı 135’e tekabül ediyor. Dolayısıyla bugün yine bereketli bir süreç yaşadık. Bu süreçte il genel meclisi ve belediye meclis aday adaylarımız da 3 Aralık’a kadar başvurularını yapabilecekler. Afyonkarahisar için hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor, hizmetlerin devamı ve istikrarı için Cumhur ittifakı olarak AK Parti’nin hizmet bayrağını tüm belediyelerimizde dalgalandıracağımızı ifade etmek istiyorum.” dedi.

 

“TEŞKİLATLARIMIZ DEMOKRATİK SORUMLULUKLARINI YERİNE GETİRECEKLER”

 

Uluçay açıklamasını şöyle tamamladı:

“Partimizin, 31 Mart 2024’te yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri için aday belirlemedeki önemli kriterlerden biri olan temayül yoklaması da bu hafta sonu gerçekleşecek. Süreci yönetecek komisyonlar da oluşturdu. Bize inşallah MKYK üyesi Ahmet Arslan, Merkez Disiplin Kurulu üyesi Vahit Atalan, Siyasi Erdem ve Etik Kurulu üyesi Serap Yaşar, Kırklareli milletvekili Ahmet Gökhan Sarıçam, Yalova milletvekili Meliha Akyol gelecek. Temayülde de tüm teşkilatlarımız oylarını kullanarak demokratik sorumluluklarını yerine getireceklerdir” ifadelerine yer verdi.

 

AK Parti’de yerel seçim süreci 9 Kasım tarihinde başlarken, 17 Kasım’da son bulacak başvuru tarihi, Genel Merkez tarafından alınan kararla 22 Kasım tarihine uzatılmıştı.