Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

AKÜ Türk üniversiteleri içinde 43’ncü sırada

AKÜ, “QS World University Rankings: Europe – Western Asia 2024” Sıralamasında Türk Üniversiteleri Arasında 43. sırada yer aldı.

AKÜ Türk üniversiteleri içinde 43’ncü sırada

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Batı Asya’daki ülkeler içinde Avrupa Konseyinde temsil edilen üniversiteler sıralamasında, Türk üniversiteleri arasında 43. sırada, Batı Asya ülkeleri arasında ise 58. sırada yer aldı.
“AKÜ ULUSLAR ARASI AKADEMİ ÇEVRELERİNDE DE MÜSPET İLERLEYECEK”
AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, üniversite olarak Türkiye’de URAP başta olmak üzere dünya genelinde üniversite değerlendirmesi yapan kurumların listelerinde yıldan yıla iyi noktalara gelmek için gayret gösterdiklerini belirtti. Karakaş, “Kaliteyi ve patent alımını öncelediğimiz yönetim anlayışımız neticesinde sıralamalardaki yerimizde de müspet gelişmeler yaşanıyor. Yönetim anlayışımız içinde AKÜ’nün zamanla şimdikinden çok daha iyi yerlere geleceğine inanıyorum” dedi. Karakaş, üniversitenin evrensel anlamına dikkat çekerek, “AKÜ olarak engelsiz ve çevreye duyarlı üniversite olabilmek adına önemli başarılar elde ettik. Bunun yanında akademisyenlerimizin bilimsel çalışmalarının sayısını ve kalitesini artırmak için çeşitli önlemler alıyoruz. Uluslararası öğrenci sayımızı artırmaya devam ediyoruz. Öğrencilerimizin ve akademik personelimizin uluslararası hareketliliklerden yararlanması için her türlü imkânı hazırlıyoruz. Bu başarılarımız devam ederken, uluslararası akademi çevrelerinde de sıralamamızın müspet yönde ilerleyeceğini düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

QS WORD UNİVERSİTY RANKİNGS HAKKINDA
QS World University Rankings, Quacquarelli Symonds şirketi tarafından Çeşitli kriterlere göre yapılan üniversite sıralamasıdır. Bu sıralamalar yapılırken akademik itibar; makale başına alınan atıf sayısı, uluslararası öğrenci çeşitliliği, değişim öğrencileri sayıları gibi kriterler göz önünde bulundurulmaktadır. QS World University Rankings verileri içinde konulara, bölgelere göre üniversite sıralamalarının yanı sıra en iyi öğrenci şehirleri, mezun istihdam sıralamaları gibi listelere de ulaşmak mümkündür.