Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

AKÜ’de “Ambalaj Atıkları Azaltım” Etkinliği”

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Çevre Yönetim Komisyonu, 18-26 Kasım 2023 tarihleri arasında kutlanan “Avrupa Atık Azaltım Haftası” dolayısı ile “Ambalaj Atıkları Azaltım Etkinliği” düzenledi.

AKÜ’de “Ambalaj Atıkları Azaltım” Etkinliği”

Etkinliğin ilk bölümünde; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü, Afyonkarahisar Belediyesi Çevre Denetim Birimi, Atıksu Arıtma Tesisi Kurma ve İşletme Birliği yetkililerinin desteği ile Erdal Akar konferans salonunda “Ambalaj Atıkları Bertarafı ve Azaltılmasına” yönelik sunumlar gerçekleştirildi. Çevre Yönetim Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Emine Hesna Kandır ile Çevre Yönetim Komisyonu Üyesi ve Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Koçak’ın açış konuşmalarının ardından program Hang Drum Sanatçısı Aydın Baş’ın müzik dinletisi ile başladı. Çevre Yönetim Komisyonu Üyesi Dr. Pelin Sertyeşilışık tarafından Avrupa Atık Azaltım Haftasının Önemi ve Amaçlarının anlatıldığı sunumun ardından Afyonkarahisar Belediyesi Çevre Denetim Birimi Çevre Mühendisi Duygu Karaçeşme tarafından Afyonkarahisar Atık yönetimine dikkat çekilen bilgilendirmeler yapıldı. Yine aynı birimden Çevre Mühendisi Atilla Kuş tarafından Afyonkarahisar’ın “Evsel Katı Atıkların Geri Dönüşümü, Evsel Katı Atıklardan Elektrik, Isı ve Yakıt Üretimi” konulu sunumu yapıldı. Atıksu Arıtma Tesisi Kurma ve İşletme Birliği çalışanı Yüksek Kimya Mühendisi Selçuk Toran tarafından ise “Atıksu Arıtımı ve Geri Kazanımı” konularında bilgiler verildi. AKÜ İklim Elçisi Yasin Yıldırımoğlu da “Ambalaj Atıkları ve İklim Değişikliği” konusunda bir sunum gerçekleştirdi. Etkinlik kapsamında ayrıca Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü tarafından kurulan tanıtım standında katılımcılara çeşitli hediyeler verildi. Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim üyesi Doç. Dr. Şerife Ebru Okuyucu’nun ve Afyon Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Zeyni Arsoy’un destekleri ile oluşturulan “Geri Dönüşüm Sergisi” de katılımcıların ilgisine sunuldu.

AKÜ’de “Ambalaj Atıkları Azaltım” Etkinliği”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EMRE GÖLÜ ÇEVRESİNDE AMBALAJ ATIKLARI TOPLANDI

Etkinliğin ikinci kısmında ise AKÜ ve İhsaniye Kaymakamlığı iş birliği içerisinde Emre Gölü çevresinde ambalaj atıkları temizlik faaliyeti gerçekleştirildi. İhsaniye Kaymakamı İsmail Bildirici’nin ve çeşitli kurum yetkililerinin eşlik ettiği faaliyette Prof. Dr. Emine Hesna Kandır ve AKÜ gönüllü öğrencileri yer aldı. Ambalaj atıklarının azaltılmasına dikkat çekmek üzere düzenlenen etkinliklerin sonunda ise Afyonkarahisar Belediyesi Çevre Denetim Birimi ve Atıksu Arıtma Tesisi Kurma ve İşletme Birliği tarafından sağlanan doğaya dost içerikte termos ve suluklar öğrencilere dağıtıldı.