Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

AKÜ’de İki Fakülteye Asaleten İki Atama

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Fen Edebiyat Fakültesi ile Teknoloji Fakültesi dekanlıklarına asaleten atamalar yapıldı.

AKÜ’de İki Fakülteye Asaleten İki Atama

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Fen Edebiyat Fakültesi ile Teknoloji Fakültesi dekanlıklarına asaleten 2 atama yapıldı.Gerçekleştirilen atamalar sonrası; Fen Edebiyat Fakültesi Dekanlığı görevini vekaleten yürüten Prof. Dr. Hüseyin Koçak, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığının 78902 sayılı yazısı ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 16. maddesinin (a) fıkrasına göre Fen Edebiyat Fakültesi Dekanlığına asaleten atandı. Teknoloji Fakültesi Dekan Vekili olarak görev yapan Prof. Dr. Ayhan Erol ise YÖK Başkanlığının 78902 sayılı yazısı ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 16. maddesinin (a) fıkrasına göre Teknoloji Fakültesi Dekanı olarak asaleten atandı.

 

PROF. DR. HÜSEYİN KOÇAK KİMDİR?

1993 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Sosyoloji bölümünden mezun oldu. Aynı yıl Afyon Kocatepe Üniversitesinde araştırma görevlisi olarak göreve başladı. Yüksek lisans ve doktora öğrenimini Ankara Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Kent ve Çevre Bilimleri Ana Bilim Dalında tamamladı. 2012 yılında do­çent olan Koçak, 2013-2014 yılları arasında 9 ay süre ile TÜBİTAK 2219 burslusu olarak, University of South Florida/Tampa, ABD’de misafir öğretim üyesi olarak bulundu. 2018 yılında profesör olan Koçak, kent sosyolojisi, aile sosyolojisi, yerel siyaset, teknoloji sos­yolojisi, risk toplumu ve çevre sosyolojisi derslerini yürütmekte ve ilgili alanlarda bilimsel çalışmaları bulunmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

PROF. DR. AYHAN EROL KİMDİR?

1989 yılında Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesinden mezun oldu. 1992 yılında YÖK Bursluluk Sınavını kazanarak University of Bradford İngiltere’de seramik metal kompozitler üzerine yüksek lisans ve doktora eğitimini tamamladı. 1999 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesinde Yrd. Doç. Dr. olarak akademik çalışmalarına başladı. 2013 yılında doçent, 2018 yılında ise profesör ünvanı aldı. Dekan yardımcısı, müdür ve dekan olarak idari görevlerde bulunan Prof. Dr. Ayhan Erol, Teknoloji Fakültesi Dekanlığı görevini 2019 yılından bu yana sürdürmektedir. Erol’un seramik metal kompozitler, toz metalürjisi ve elektrik akımsız nikel kaplamalar üzerine 37 uluslararası makalesi, 10 ulusal makalesi, 21 uluslararası bildirisi ve 6 ulusal bildirisi bulunmaktadır. 2 TÜBİTAK projesi, 2 uluslararası proje ve 15 BAP projesini tamamlayan Erol, 4 doktora ve 10 yüksek lisans öğrencisi mezun etmiştir.  Evli ve iki çocuk babasıdır.