“Alt geçit çalışmasında sıkıntılar giderilmeli”

“Alt geçit çalışmasında sıkıntılar giderilmeli”

CHP Merkez İlçe Başkanı Ömer Akyıldız, Karayolları Şube Şefliği ve Müze çevresinde yürütülen alt geçit çalışmasının oluşturduğu sıkıntıların giderilip kısmi olarak trafik akışının sağlanması gerektiğini belirtti. Akyıldız, tarımsal sulamada elektrik borçlarının hasat sonuna bırakılması gerektiğini söyledi

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanı Ömer Akyıldız dün öğleden sonra partide basın toplantısı düzenledi. Toplantıda partililerde hazır bulundu.
“ALT GEÇİT ÇALIŞMASI
İYİ PLANLANMALIYDI”
Ömer Akyıldız, Suriye’de hain terör saldırısı sonucu şehit düşen iki askerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar diledi. Akyıldız, Karayolları Şube Şefliği ve Müze alanında yapımı devam eden alt geçit çalışmasıyla ilgili sıkıntılar yaşandığını kaydetti. Ulaşımı rahatlatmak adına alt geçit yapılması gerektiğini söyleyen Akyıldız, “Alt geçit yapım planlaması çok daha doğru şekilde yapılması gereklidir. O çevrede yer alan esnaflarımızla konuştuğumuzda ikinci pandemi sorunuyla karşı karşıya kaldıklarını söylüyorlar. Çünkü artık insanlar oradan alışveriş yapmak için geçmiyor. Esnaf vatandaşın para ödemek için bile oradan geçmediğini söylüyor. Bunun planlaması çok daha doğru yapılmalıydı. Bir taraf yapılırken bir tarafın mutlaka trafiğe açılması gerekiyordu. Orada bunu yapabilecek genişlikte alanların olduğunu görüyoruz. O nedenle burada yaşayan insanlarımızın ve esnaflarımızın sorunlarının bir an önce giderilerek bu alanın bir an önce trafiğe açılmasını, rahatlatılmasını istiyoruz.” dedi.
“TARIMSAL SULAMADA ELEKTRİK BORCU HASAT SONUNA BIRAKILMALI”
Ömer Akyıldız, tarım kenti olan Afyonkarahisar’da tarımsal sulamada kullanılan elektrik fiyatlarının çok yüksek olduğunu kaydetti. Çiftçilerin yüksek elektrik faturalarını ödeyemediklerinin altını çizen Akyıldız, “Tarımsal sulamada kullanılan eletrik ücretleri mutlaka hasat sonrasında ki döneme bırakılmalıdır. Gerçekten pek çok insan özel kuyusunu çalıştıramaz durumdadır. O insanların mutlaka üretmesi gerekir. Üretiminde elinden tutulması gerekir. CHP iktidarında üreten insanların ve üreten çiftçilerin elinden tutulacak. Alım garantili tarımsal ürünlerin üretilmesi sağlanacak. Bu sıkıntıları mutlaka giderilecek.” diye konuştu.
>> Burcu AYDIN’ın Haberi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi