Arslan: 5 bin 505 üye ile yetkiyi perçinledik

Arslan: 5 bin 505 üye ile yetkiyi perçinledik

Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şube Başkanı Mustafa Arslan, üye sayısını 5 bin 505’e çıkararak yetkiyi perçinlediklerini açıkladı

 

Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şube Başkanı Mustafa Arslan, temellerinde bir avuç idealist insanın emek ve gayretlerinin bulunduğu 1 Nolu Şube olarak üye sayısını 5 bin 505’e çıkararak yetkilerini perçinlediklerini kaydetti.
“YETKİLİ SENDİKA UNVANI BİR KEZ DAHA TESCİLLENDİ”
Mustafa Arslan, Ayasofya Camii’nin ibadete açıldığı tarihi gün olan; 24Temmuz 2020 tarihinde imzalanan mutabakatla merkez ilçe başta olmak üzere, 17 ilçenin tamamında Eğitim Bir-Sen’in yetkili sendika unvanının bir kez daha tescillendiğini ifade ederek, “4688 sayılı sendikalar kanunu gereği Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde yapılan yetki tespit toplantısı neticesinde Eğitim Bir-Sen 1 Nolu Şube olarak, toplamda 5 bin 505 üye sayısıyla en yakın rakibimize 3 bin 382 fark attık. 24 Temmuz 2020 tarihi itibarı ile Eğitim Bir-Sen olarak Afyonkarahisar ve ilçelerinde ezici bir çoğunlukla yetkili sendika olduğumuzu bir kez daha perçinledik. Yetkiyi perçinlememizde büyük pay sahibi olan şube yönetim kurulu üyelerimizden, iş yeri temsilcilerimize, ilçe teşkilatlarımızdan, kadınlar komisyonumuza -başarımızın mimarlarına- mücadelemize gönül ve emek veren 5 bin 505 kardeşimize teşekkür ediyoruz. İlkeli sendikacılık zemininde istikrarlı büyümeyi sağlamış durumdayız. Eğitim Bir-Sen’in bugün ulaştığı noktada yakalanan başarı tesadüf değildir. Çözüm odaklı ve üyelerimizi merkeze alan çalışmalarımızla mücadelemize devam edeceğiz.” dedi.
“EĞİTİM BİR SEN’E TEVECCÜH VAR”
Mustafa Arslan, eğitim çalışanlarının sıkıntılarıyla ilgilenmeyen, yeni kazanımlar elde etmek için çalışmayan, üyelerinin hak ve menfaatlerini dahi korumaktan aciz olanların kaybettiklerini vurgulayarak, “Çözüm odaklı değil problem odaklı çalışan, kendi insanıyla ve onun değerleriyle kavgalı sendikalar kaybetmeye mahkûmdur. Eğitim Bir-Sen’in sendikacılığında yetkili olmak amaç değil araçtır. Bizim için yetki, emeği-ekmeği yüceltmenin yanında, özelde kamu çalışanlarının, genelde başta ülkemiz olmak üzere insanlık ailesinin tüm bireylerinin insan onuruna yaraşır bir yaşam kalitesine ulaşmasını sağlama sorumluluğunu gerçekleştirebilmenin, aracıdır. Eğitim Bir-Sen’e bir teveccüh vardır ve Eğitim Bir-Sen de kendine gösterilen teveccühün hakkını vermeye devam edecektir. Bütün kesimlere hitap eden bir sendika anlayışı ile çalıştık çalışmaya devam edeceğiz. Sendikacılık, haksızlıklara ve adaletsizliklere karşı hayır diyebilmek ve mücadele etmektir. Öfke ve sloganın yerine aklın ve bilimin öne çıkarılması gereken sendikal kulvarda, insanların sağlıklı değerlendirme yapabilmesi, iş yapan ile gürültü çıkaranı ayırabilmesi, ancak demokrasinin teneffüs alanlarının genişlemesi ile mümkündür. Kamplaştırmayan, ayrıştırmayan, kaynaştıran ve buluşturan yeni bir solukla, toplumun bütün kesimlerine hitap eden bir yaklaşımı hayata geçiren Eğitim-Bir-Sen, demokratik iklim ılımanlaştıkça, gücüne güç katmaya devam edecektir.” ifadelerini kullandı.
ARSLAN EMEK SAHİPLERİNE
TEŞEKKÜR ETTİ
Mustafa Arslan, sendikasının etki ve yetki etkisinin daha da artmasında emeği geçen başta il yönetimi olmak üzere tüm ilçe teşkilatlarına, komisyonlarına, okul-kurum yöneticilerine, iş yeri temsilcilerine ve tüm üyelere teşekkür etti.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi