Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

 “Atamızın emaneti Cumhuriyet ve bağımsızlığımızın önemini biliyoruz”

Atatürk’ün 85’nci vefat yıldönümü nedeniyle düzenlenen anma töreninde konuşan Tarih Öğretmeni Esra Küçükerdem, “Büyük Gazi’nin bizlere emaneti olan Cumhuriyeti ve bağımsızlığımızın önemini daha iyi anlıyor ve bu değerlerimizi koruma noktasında daha çok şuur kazanıyoruz.” dedi.

 “Atamızın emaneti Cumhuriyet ve bağımsızlığımızın önemini biliyoruz”

Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 85’nci yıldönümü nedeniyle dün sabah Kamil Miras Anadolu Lisesi Şehit Kerim Üye Konferans Salonunda anma programı gerçekleştirildi. Törene; Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, Afyonkarahisar Milletvekilleri Av. Ali Özkaya, Av. İbrahim Yurdunuseven, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Numan Yöner, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Karabacak, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, İl Emniyet Müdürü Mahmut Ay, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Jandarma Albay Tolga Yağan, askeri ve mülki erkân katıldı.

 “Atamızın emaneti Cumhuriyet ve bağımsızlığımızın önemini biliyoruz”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“ATATÜRK EVRENSEL BİR KİŞİLİKTİR”

Atatürk Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan anma programında günün anlam ve önemine yönelik konuşmayı Tarih Öğretmeni Esra Küçükerdem yaptı. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve çağdaş Türkiye’nin mimarı olan Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 85’nci yıldönümünde onu anmak için toplanıldığını belirten Küçükerdem, “Mustafa Kemal Atatürk, savaşlardaki başarılarıyla, büyük askeri yönetimiyle, büyük bir devlet adamı; görüşlerindeki sağlamlık, doğruluk, geçerlilik, uluslararası ilişkilerde güvenirlik, barış ve insan severlik değerleri ile de evrensel bir kişidir. Büyük Önder Atatürk, Kurtuluş Savaşı sonrası elde edilen başarının yeterli olmadığını düşünerek yapılması çok zor olan birçok yenilik gerçekleştirmiştir. O’nun Türk milletine en büyük armağanı Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmak olmuştur. Cumhuriyetimizin 100’ncü yılını idrak ettiğimiz bugünde, gerçekleştirdiği yenilikler ile Türk milletine çağ atlatmış, Türkiye Cumhuriyeti’nin dünya ülkeleri arasında saygın bir hale gelmesini sağlamıştır. Hayatının en son anına kadar ülkesine hizmet etmiş olan büyük insan; ‘Benden sonra beni benimsemek isteyenler bu temel mihver üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse, manevi mirasçılarım olurlar.’ demek suretiyle kurduğu cumhuriyete sahip olunmasını ve çok çalışarak bilimde ileri bir seviyeye çıkılmasını arzu ve temenni etmiştir. Bizler yaşadığmaz coğrafyada meydana gelen olayları, savaşları, milletimizi, bayrağımızı, bölünmez bütünlüğümüzü, egemenliğimizi ve istikrarımızı hedef alan girişimleri gördükçe Büyük Gazinin bizlere emaneti olan Cumhuriyeti ve Bağımsızlığımızın önemini daha iyi anliyor ve bu değerlerimizi koruma noktasında daha çok şuur kazanıyoruz. Atatürk’ün, ‘Cumhuriyeti biz kurduk; Onu yaşatacak ve yükseltecek sizlersiniz.’ sözü de bizlerin daima bu şuurda olmamız gerektiğinin bir görüsüdür. Hepimize düşen görev; çocuklarımızı, gençlerimizi ve toplumun her kesimini bu ülkü ile eğitmektir.” dedi.

 “Atamızın emaneti Cumhuriyet ve bağımsızlığımızın önemini biliyoruz”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“10 KASIM’LAR ATA’NIN FİKİRLERİNİN TATBİK EDİLECEĞİ GÜNLER OLMALI”

Tarih Öğretmeni Esra Küçükerdem, sözlerini şöyle tamamladı: “İşte 10 Kasım’lar bu yüzden milletçe tuttuğumuz yasa rağmen; Atatürk ün fikirlerinin daha iyi anlaşılarak tatbik edileceği günler olmalıdır.  Bugün bizler onu her zamankinden daha iyi anlayarak, düşüncelerinden daha iyi istifade ederek, bilimin işığında ülkemiz ve milletimiz için daha iyi neler yapabiliriz onu düşünmeli ve zaman geçirmeden işe koyulmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle, aramızdan ayrılışının 85. yılında, Türk Milleti’nin yüreğinde ölümsüzleşen, Büyük Önder Atatürk’ü bir kez daha gurur, özlem ve saygıyla anıyoruz.” Anma programında öğrenciler; Yılmaz Gürsoy, Suna Şenol, Yavuz Selim, şiir okudular. Orotorya sunumu, belgesel gösterimi ardından Atatürk’ün sevdiği türküler koro tarafından seslendirildi. Anma programı; Atatürk konulu şiir, resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin protokol üyeleri tarafından verilmesi ile sona erdi.