ATSO Meclisi toplandı

ATSO Meclisi toplandı

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi’nin 2020 yılının Temmuz ayı olağan toplantısı,
ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci yönetiminde, video konferans aracılığıyla gerçekleştirildi

 

Toplantının açılış konuşmasını yapan ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, “Dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını dolayısıyla Mart, Nisan, Mayıs, Haziran toplantılarımızı video konferans yöntemi ile gerçekleştirmiştik. Temmuz ayı toplantımızı da aynı yöntemle düzenliyoruz. Hayatta normalleşmeye yönelik adımlar hızlandı, ancak tehlike geçmiş değil. Biz de Ağustos ayında Meclis toplantımızı azami önlem alarak, sosyal mesafe-maske ve hijyen kuralına uyarak hizmet binamızda yapmak istiyoruz. Dileriz ki sizlerle yüz yüze iletişimi sağlar ve sosyal mesafeli de olsa hasret gideririz.” dedi.
Temmuz ayında 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla birçok etkinlik yapıldığını belirten Merdivenci, “15 Temmuz Hain Darbe Girişimi’nin 4’üncü yıldönümü dolayısıyla pek çok program düzenlendi. Odamız da bu programlarda temsil edildi. 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi’ni unutmadık, unutmayacağız. Türkiye Cumhuriyeti’ni doğrudan hedef alan bu hain darbe girişimini bir kez daha lanetliyoruz. 15 Temmuz şehitlerimizle birlikte son dönemde acı haberleri ile büyük bir üzüntü duyduğumuz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi saygıyla anıyorum. Erzurum Kongresi’nin 101’inci yıldönümü. Manda ve himayenin asla kabul edilmeyeceğinin, ayrıca Milli Mücadele’nin milli irade ile yönetilerek Temsil Heyeti’nin oluşturulacağının ilan edildiği Erzurum Kongresi, Kurtuluş Savaşımız’da önemli bir yere sahiptir. Bu vesile ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Milli Mücadelemiz’in komutanlarını ve isimsiz kahramanlarını saygıyla anıyorum. 20 Temmuz 1974’te başlayan Kıbrıs Barış Harekâtı ile birlikte Kıbrıs’a barış ve özgürlük getiren kahraman askerlerimizi, bu Harekât kararını birlikte veren merhum devlet adamları Bülent Ecevit ve Necmettin Erbakan’ı da yine saygıyla anıyorum.” ifadelerini kullandı.
Pandemi sürecinin ekonomiye etkisi hakkında da değerlendirmede bulunan Merdivenci, şöyle devam etti: “İngiltere’de yayın yapan etkili dergilerden olan The Economist dergisi, Türkiye’nin özellikle koronavirüs salgınından olumsuz yönde etkilenecek kesimlere ev kısıtlaması getirdiğini, üretim gücünü ise koruduğunu belirterek ekonomi için önemli bir başarı kazandığı yorumuna yer verdi. Pandemi dolayısıyla yaşadığımız bu süreçte ekonomi çarklarının dönmeye başladığını görüyoruz. Ancak şunu da unutmamak gerekir ki, Mart ve Nisan ayında ertelenen borçların ödeme takvimi geldi. İşletmelerimizin dengeli bir şekilde bütçeleme yaparak bu süreçten en az hasarla çıkmalarını diliyorum. İşletmelerin ve çalışanların üzerindeki vergi yüklerinin ise bir nebze olsun hafifletilmesi, gündeme gelmelidir. Devlet büyüklerimizin bu sese kulak vereceğini düşünüyorum.”
Merdivenci, toplantının açılış konuşmasını “24 Temmuz Basın Bayramı’nı kutluyor, basın mensuplarımıza çalışmalarında başarılar diliyorum. Bu ay sonunda idrak edeceğimiz Kurban Bayramınızı da en içten duygularımla kutluyor, Bayram’ın ailenize, sevdiklerinize, ülkemize ve tüm insanlığa sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum” sözleri ile noktaladı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi