Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Bağımlılıklarla Mücadelemize Ailelerden Destek Bekliyoruz”

Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince bugüne dek bin 633 anne ve anne adayına “En İyi Narkotik Polisi Anne” projesi kapsamında bilgilendirme yapıldığını açıkladı. Vali Yiğitbaşı, “Bizler elimizden geldiğince bağımlılıklarla mücadeleye etmeye gayret ediyoruz. Sizlerden de bu konuda destek bekliyoruz.” dedi.

“Bağımlılıklarla Mücadelemize Ailelerden Destek Bekliyoruz”

Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Salar Çok Programlı Anadolu Lisesinde  “En İyi Narkotik Polisi Anne” projesi kapsamında verilen eğitime katıldı. Annelere yönelik gerçekleştirilen eğitimlerde, narkotik suçlarla mücadelenin önemi, madde bağımlılığı, kullanımı ve etkileri, narkotik madde çeşitleri ve sentetik eczalar, uyuşturucu suçlarında yasal durum, uyuma projesi, madde kullanımı ve bağımlılığı ile mücadele merkezleri gibi başlıklarda bilgiler verildi.

“Bağımlılıklarla Mücadelemize Ailelerden Destek Bekliyoruz”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“GÜNÜMÜZDE ÇOCUKLARIMIZI KORUMAK ZORLAŞTI”

Salar beldesinde düzenlenen eğitimi izleyen Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaş, gelişen teknoloji ile çocuk ve gençlerin zararlı içeriklere ve kişilere daha kolay ulaştığına ve bunun onları korumayı zorlaştırdığına değindi. Vali Yiğitbaşı, “Ben de üç çocuk annesiyim. Günümüzde çocuk yetiştirmek daha da zorlaştı. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte internet üzerinden ya da telefondan birçok farklı bilgiye, negatif alanlara ve uygun olmayan içeriklere ulaşmak artık daha kolay. Çocuklarımız hiç tanımadıkları insanlar ile dünyanın öbür ucundan ya da Türkiye’nin bir ucundan bir ucuna iletişim kurabiliyor, bir oyun üzerinden ya da farklı bir alanda irtibatlı olabiliyor. Dolayısıyla çocuklarımızı muhafaza etmek, korumak git gide zorlaştı.” dedi.

“ÇOCUKLARI EN İYİ ANLAYANLAR ANNELER”

Gençlerin daha çok erken yaşta zehir tacirlerinin ağına düştüğüne dikkat çeken Vali Yiğitbaşı, şu ifadelere yer verdi: “İçişleri Bakanlığımız koordinesinde İl Jandarma Komutanlığımız ve İl Emniyet Müdürlüğümüz ile şehrimizin her noktasında anne ve babaları işin içerisine katarak pek çok kampanya ve uygulama yapıyoruz. ‘En İyi Narkotik Polisi Anne’ projesi de onlardan biri. Anneler bir çocuğun ne istediğini anlayabilecek, onları en iyi tanıyan en önemli kişilerden biri. Aslında sadece çocuklarımızı da değil 18-35 yaş arasındaki kitleyi etkileyen bir durum bağımlılık. Ancak daha çok lise çağındaki gençlerimiz torbacıların hedefi oluyor. Arkadaş ortamında ya da onların merak ve ilgilerini dürtükleyerek onları bu tür alışkanlıklara yöneltebiliyor.”

“Bağımlılıklarla Mücadelemize Ailelerden Destek Bekliyoruz”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“AİLELER GENÇLERİMİZİN FARKINDALIĞINI ARTTIRABİLİR”

Ailelere dikkatli olmaları ve çocuklarını muhafaza etmeleri uyarısında bulunan Vali Yiğitbaşı, sözlerini şöyle tamamladı: “Bizler aileler olarak gençlerimizle sohbet halinde iken bu tür bağımlılıkların tehlikelerinden bahsedebilir onların farkındalığını artırabiliriz. Onların eşyalarını da dikkatle kontrol etmeliyiz. Evlatlarımıza sahip çıkalım. Devletimiz, milletimiz için gençlerimiz kıymetli. Gençlerimizi zehir tacirlerinin eline bırakmayalım. Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı ekiplerimizce bugüne dek bin 633 anne ve anne adayına bilgilendirme yapıldı. Bizler elimizden geldiğince mücadeleye etmeye gayret ediyoruz. Sizlerden de bu konuda destek bekliyoruz.” Vali Yiğitbaşı, eğitim programının ardından Salar Çok Programlı Anadolu Lisesi  idarecileri ve öğretmenleriyle bir araya gelerek eğitim öğretim sürecine dair bilgiler aldı.