Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Bakım Gurubu Geleneği Bozmuyor

Bu yıl sekizincisini düzenledikleri ve gelenekselleşen keşkek gününde, TCDD Beton Travers Fabrikası bakım grubu emeklileri geçtiğimiz Pazar günü bir araya geldi.

VİDEOYU PAYLAŞ

Bu yıl sekizincisini düzenledikleri ve gelenekselleşen keşkek gününde, TCDD Beton Travers Fabrikası bakım grubu emeklileri geçtiğimiz Pazar günü bir araya geldi.

TCDD Afyon Beton Travers Fabrikası bünyesinde bulunan bakım grubunda kuruluşundan bugüne kadar çalışıp emekli olan ve hala çalışmakta olan iş arkadaşları her yıl keşkek günü düzenleyerek bir araya geliyorlar. 8 yıl önce Hüda Koç ve İbrahim Aşçıoğlu’nun başlattığı etkinlikte emekliler yılda bir kere de olsa birbirlerini görüp hasret gideriyorlar. Geçen yıl yapılan etkinlikten bu tarafa ise üç çalışma arkadaşlarının aralarından ayrıldığı ifade edilirken, tüm vefat eden kişiler için rahmet temennisinde bulunuldu.

Bakım Grubu Geleneği Bozmuyor
“SİZİN TOPLANMANIZ SAYESİNDE GERÇEKLEŞTİREBİLİYORUZ”
Keşkek ikramı sonrasında açılış konuşmasını yapan İbrahim Aşçıoğlu, “TCDD Afyon Beton Travers Fabrikası bünyesinde bulunan bakım gurubunda kuruluşundan bugüne kadar çalışıp emekli olan ve hala çalışmaya devam eden arkadaşlarla birlikte sekizincisini yaptığımız geleneksel keşkek etkinliğinde bir araya geldik. 8 yıl önce başlattığımız bu etkinliği her yıl hemen hemen aynı tarihlerde yapmaktayız. Sizin toplanmanız sayesinde her yıl bu etkinliği gerçekleştirebiliyoruz. Bu toplanmamıza vesile olan salonunu bize açan bakım gurubu emeklimiz ve eski sendika başkanımız Erol Derya abiye teşekkür ediyoruz.” dedi.

 

Bakım Grubu Geleneği Bozmuyor
“HATIRALARIMIZ CANLANIYOR”
Bu yıl düzenlenen etkinliğe katılan Türk-İş İl Temsilcisi Muharrem Uslu, “Ben de buraya gelmenin bir mecburiyet olduğunu düşündüm. Koşa koşa geldim. Hüda’ya teşekkür ediyorum. Gençtik, burada bulunan herkesle çalıştık. Beraber bir iş ortamımız oldu. Bugüne gelindiğinde de herkesin bir arada olması belli bir duygusallığı da ortaya çıkartıyor. Eski ustalarımızı görüyoruz, ağabeylerimizi görüyoruz. Burada bulunan herkesle ufak da olsa hatıralarımız var. Bu hatıralar canlanıyor. Dolayısıyla böyle birlikteliklerin devam etmesinde büyük yarar olduğunu, insan yaşamında önemli yeri olan duygusallıklar olduğunu ifade etmek istiyorum. Burada birlikte çalıştığımız mesai arkadaşlarımız var. Nasip oldu biz bu arkadaşların emekleri ile ilgili temsilcilik haklarını da kullanmış oldum. Burada bulunan herkesin birbirlerine bakarak gözlerini kıpırdatmalarının bile bir anlam ifade ettiğini düşünüyorum. Herkese bundan sonraki yaşamlarında da sağlık, uzun ömür diliyorum.” dedi.

 

Bakım Grubu Geleneği Bozmuyor
Son olarak söz alan Erol Derya, “8 yıl önce beni sağolsunlar köye davet etmişlerdi. İlk olarak öyle başladı. Sonrasında da etkinlik bu şekle geldi. Katılımınız için teşekkür ediyorum. Aramızdan ayrılan ağabeylerimize de ustalarımıza da gani gani rahmet diliyorum.” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından etkinlikte buluşan gurup hatıra fotoğrafı çektirirken, salon dışında da herkes birbirinden helallik aldı.

Sosyal Medya Hesapları
Twitter: https://twitter.com/KocatepeGzt
İnstagram: https://www.instagram.com/kocatepegazetesi/ 
Facebook: https://www.facebook.com/kocatepegazetesi/

Bakım Grubu Geleneği Bozmuyor

DİĞER VİDEOLAR