DOLAR 17,9554 0.15%
EURO 18,3056 0.21%
ALTIN 1.021,40-0,13
BITCOIN 4187881,53%
Afyonkarahisar
24°

AÇIK

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Başvuru sahipleri ile görüşüldü – Kocatepe Gazetesi

ABONE OL
21 Temmuz 2011 16:26
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Başvuru sahipleri ile görüşüldü

TKDK İl Koordinatörlüğü, AB Hibelerinin tanıtımı amacıyla gerçekleştirdiği toplantılara devam ediyor. TKDK yetkilileri İscehisar’da ve Tarım İl Müdürlüğü Toplantı Salonunda desteklemeler hakkında bilgilendirme toplantısı yaptı

Avrupa Birliği Katılım Öncesi Yardım aracı IPA’nın 5. Bileşeni olan Kırsal Kalkınma kapsamında uygulanacak IPARD Programı çerçevesinde, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörlüğünce AB Kırsal Kalkınma Desteklerinin (IPARD) anlatıldığı toplantı İscehisar’da ve Tarım İl Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.
Ulusal Kalkınma İçin Kırsal Kalkınma sloganıyla proje çağrısına çıkan TKDK İl Koordinatörlüğü, tanıtım faaliyetlerini yoğun bir şekilde sürdürüyor. Tanıtım ekipleri dün de iki toplantı gerçekleştirdi. Bu amaçla, İl Koordinatörlüğü bünyesinde oluşturulan tanıtım ekipleri, Tarım İl Müdürlüğü toplantı salonunda ve İscehisar ilçesine giderek potansiyel başvuru sahipleri ile buluştu.
Uygun proje sunan
yatırımcıya hibe
Toplantıda, yerinde Kontrol Birim Amiri Kemal Yıldırım, Kıdemli Başvuru Kabul Uzmanı Ö. Mukaddes Elitok, Kıdemli Ödeme Talep Uzmanı Birsen Karaaslan ve Başvuru Kabul Uzmanı Semih Aydoğdu proje hazırlamak isteyenlere hangi alanlarda yatırım yapabilecekleri ve sürecin nasıl işleyeceğine dair bilgi verdi. Projelerin uygun harcama kalemleri; makine-ekipman alımı, yapım işleri, hizmet alımı ve görünürlük harcamaları olup Avrupa Birliği standartlarında bir işletmeye sahip olmak amacıyla uygun bir proje sunan yatırımcılara yüzde 50 ile yüzde 65 arasında hibe desteği sağlanmakta olduğu belirtildi. Toplantıya, İlçe Tarım Müdürlüğü yetkilileri ve İscehisar üreticileri katıldı.
Katılımcılara başvuru
koşulları anlatıldı
Toplantıda TKDK’ya proje hazırlamak isteyenlere; Süt üreten tarımsal işletmelerinin desteklenmesi (Süt Yetiştiriciliği), Et üreten tarımsal işletmelerinin desteklenmesi (Besicilik), Süt ve süt ürünlerinin işleme ve pazarlanmasının desteklenmesi (Mandıra vs.), Et ve et ürünlerinin işleme ve pazarlanmasının desteklenmesi, Kültür balıkçılığının gelişimine destek verilmesi (Alabalık vs.) alanlarında yatırım yapabilecekleri ve sürecin nasıl işleyeceğine dair bilgi verildi. Soru-cevap bölümünün ardından toplantı sona erdi. (Kocatepe)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.