DOLAR 17,2283 1.46%
EURO 17,6359 0.91%
ALTIN 989,930,71
BITCOIN 3473352,66%
Afyonkarahisar
21°

AÇIK

13:14

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Baykara: Önemli mevzularda niye yokum?

ABONE OL
4 Nisan 2012 16:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Baykara: Önemli mevzularda niye yokum?

MHP Belediye meclis üyesi H. İbrahim Baykara üyesi olduğu trafik komisyonunda görüşü alınmadan alınan bir karara tepki gösterdi ve sordu: “Ben böyle önemli mevzularda niye olmuyorum?”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Afyonkarkahisar Belediye Meclisi ve trafik komisyonu üyesi Halil İbrahim Baykara’nın, kendine özgü net tavırları, gerek gördüğünde gösterdiği karşı tutumları ile dikkat çekerken, beğenide topluyor.
Önemli kararlar bensiz alınıyor
MHP Belediye Meclisi ve trafik komisyonu üyesi Halil İbrahim Baykara, Nisan ayı olağan toplantısında önce trafik komisyonunda bir maddenin bilgisi dışında karara bağlandığı ifadesiyle tepki verdi. Daha sonra AK Partili meclis üyesi Şükrü Genellioğlu ile kısa süreli bir sürtüşme yaşayan Baykara’nın toplantıya misafir olarak katılan üniversite öğrencilerince toplantı sonrası takdir edildiği öğrenildi. H. İbrahim Baykara’ya, bazı öğrencilerin “Ağabey eğer yerel seçimlerde başkan adayı olursanız oyu Afyon’da kullanırım.” dedikleri ve bazı gençlerin fotoğraf çektirdikleri kaydedildi. Halil İbrahim Baykara, ilk olarak üyesi olduğu trafik komisyonunca; İlçe, kasaba ve köylerden yolcu taşımacılığı yapan araçların kullanacakları güzergahların trafik yoğunluğun azaltmak amacıyla yeniden belirlenmesi konusunda kendisine haber verilmeden karar alındığını söyledi. Baykara şöyle konuştu: “Böyle önemli kararların ben olmadan alınmasına bozuluyorum. Ben böyle önemli mevzularda niye olmuyorum? Bunun bir açıklaması olmalı. Komisyonda böyle karar vermedik. Eğer dalgınlığıma gelip de evet oyu kullansaydım yarın benim içi içimi yerdi. Ben gönlümün razı olmadığı hiçbir şeyi hiç kimsenin talimatıyla evet veya hayır demem. Ben kendimden sorumluyum. Güzergahlarda eşitlik yok. Komisyon başkanımıza izah ettim.”
Baskı sözleri kızdırdı
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, komisyonun çalışmalarında bu eleştirinin dikkate alınmasını istedi. İki ayrı Belediye Başkanı döneminde meclis üyeliği yaptığını aktaran Çoban şunları söyledi: “İmar ve trafik komisyonlarında bizlere bir şey söylenmezdi. Gelirlerdi yönetim böyle istiyor derlerdi. Oda olduğu gibi geçerdi. Biz bunu yapmıyoruz. Siz görevinizi yaptınız teşekkür ediyoruz. MHP grubundaki arkadaşlarımızı mahcup etmek için söylemiyorum. AK Partinin benimle birlikte 23 üyesi var. Çok önemli konularda sizlerinde üstün oylarınızı alarak oybirliği şartını arıyorum. Ama Halil İbrahim bey siz arkadaşlarınızı bakışlarınızla baskı altına alıyorsunuz.” H. İbrahim Baykara, baskı altında kalmanın AK Partili meclis üyeleri içinde geçerli olduğunu söylemesi üzerine Şükrü Genelioğlu, öfkeli bir şekilde kendisinin hiçbir baskı altında kalmadığını söyledi. AK Partili bir başka üye Yılmaz Açıkgözoğlu da baskının söz konusu olmadığını ifade etti. Halil İbrahim Baykara’nın çok sempatik bir kişi olduğunu belirten Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Baykara’nın sert görünümüne karşı herkesle kucaklaşmayı bilen bir kişi olduğunu söyledi. Mahmut Emin Birliktir, “Sen hep böyleydin Baykara.” ifadesine karşılık Baykara, “Evet ben her zaman böyleyim.” karşılığını verdi. (Kocatepe)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.