Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Belediye Başkanımız İle Aynı Gün İfadeye Çağrılmam Manidar””

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Faruk Duha Erhan, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal’ın Afyonkarahisar Valiliği tarafından ifadeye çağrıldı gün, kendisinin de Savcılık tarafından ifadeye çağrıldığını belirtti

Cumhuriyet Halk Partisi İl

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Faruk Duha Erhan, 31 Mart yerel seçimlerinde Afyonkarahisar Belediyesi’nin CHP tarafından kazanılması dolayısıyla “kabulleneme durumu” ile karşılaştıklarını kaydetti. Erhan, “Ne zormuş kaybetmek. 31 Mart’tan beri hala kabul edilemiyor. Afyonkarahisar Belediyesi’ni kaybettiniz, uykularınız kaçıyor, yerinizde duramıyorsunuz. Merak ediyorum; iktidarı kaybettiğiniz gün ne yapacaksınız? Belediye Başkanımızın Valilik tarafından ifadeye çağrıldığı gün benim de Savcılık tarafından ifadeye çağrılmam çok manidar. Öğleden sonra Savcılığa gidip ifade vereceğim” dedi.

“BİRÇOK SORU SORMUŞTUM…”

Yaptığı bir basın açıklaması dolayısıyla suç duyurusunda bulunulduğunu belirten Erhan, “19 Nisan’da yapmış olduğum basın açıklamasında sorduğum birçok soru varken sadece soruşturması süren kayıt cihazlarıyla ilgili sorduğum bir soru için suç duyurusunda bulunmuş Milletvekilimiz Sayın Yurdunuseven. Oysa ben o açıklamamda KPSS sınavında 90 alıp, mülakatta 10-15 puan verilen gençlerimizi de dile getirmiştim, vatandaşların belediye kapısında süründüğünü de dile getirmiştim, personelin zorla mitinge götürüldüğünü de. Mesela kendinizi halktan nasıl bu kadar soğuttunuz diye sormuştum, halk yürürken siz neden lüks araçlarla onlara tepeden baktınız dedim, AKP milletvekillerinin bugüne kadar Meclis’te Afyonkarahisar’ın sorunlarını dile getirmemesinden de bahsetmiştim, mesainizi halk için değil ne neden kendiniz için harcadınız dedim” ifadelerini kullandı.

“MÜCADELEMİZ SÜRECEK”

Erhan, açıklamasına şöyle devam etti:

“Yurdunuseven bunların hiçbirini önemsememiş, o dönem soruşturması devam eden kayıt cihazlarıyla ilgili konuyu önemsemiş. Çünkü diğer bütün konular halkla ilgili, vatandaşımıza ilgili. İşte tam da bu yüzden kaybettiniz ve kaybetmeye devam edeceksiniz. Halkı karşınıza aldıkça kaybedeceksiniz. Sandıkta alınan sonucu kabullenmediğinizde kaybedeceksiniz. Halkımızın derdiyle dertlenmediğinizde kaybedeceksiniz. Dün attığınız tweette dokunulmazlıktan bahsetmişsiniz. Evet, sizin dokunulmazlık zırhınız var ama bizim de arkamızda politikalarınızla her gün hayatı daha da zorlaşan halkımız var. Sandıkta kaybettiklerinizi mesnetsiz suç duyurularıyla mahkeme koridorlarında aramaya çalışsanız da biz mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz. Geliriz, ifademizi veririz, bağımsız Türkiye Cumhuriyeti mahkemeleri de kararı verir ancak bu yıldırma çabaları, hukuki dayanaktan yoksun şikayetler bizi korkutmayacak ve yolumuzdan döndürmeyecektir. Tüm mağdur vatandaşlarımızla omuz omuza sürdürdüğümüz mücadelemiz AKP iktidarı sona erene kadar devam edecektir.”