Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Belediye Çalışanlarımızın Maaşlarını İyileştirerek Örnek Olacağız”

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlayan Belediye Başkanı Av. Burcu Köksal, emeğin en yüce değer olduğunu belirtti. Köksal, “Belediyemiz de ki işçi ve emekçilerin de haklarını koruyacağız. Yerel seçimlerden önce söz verdik; Belediye çalışanlarımızın maaşlarını iyileştiriyoruz. Umarım ki Belediyemizin bu uygulamasının örnek oluşturacaktır.

1 Mayıs Emek ve

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Av. Burcu Köksal 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolasıyla kutlama mesajı yayınladı.

“1 MAYIS BİRLİK VE BERABERLİĞİN GÜNÜDÜR”

1 Mayıs tarihinin emekçilerin, birlik ve dayanışmasının ne kadar önemli olduğunu vurgulayan en özel kazanımlardan biri olduğuna dikkat çeken Başkan Köksal, “Bizler için, alın teri ve emek en yüce değerdir. İnsana insan olarak değer veriyor, emeğe ve alın terine fazlasıyla saygı duyuyoruz. 1 Mayıs birliğin, beraberliğin, dayanışmanın, hukukun, demokrasinin, mücadelenin, barışın, kardeşliğin ve baharın günüdür.” dedi.

“İŞÇİNİN, EMEKÇİNİN HAKLARI KORUNMALI”

İşçi ve emekçinin haklarının korunmasının önemine dikkat çeken Başkan Köksal, “Ülkemizde ne yazık ki işgücü ucuzlamış, çalışanın hakkı masada kalmıştır. Ailesini geçindirmek ve evine ekmek götürmek için çaba gösteren emekçilerimizin daha rahat koşullarda, hakkını alarak yaşaması ulaşmak istediğimiz hedefler arasındadır. Asgari ücreti asıl ücret hâline getirmek isteyen anlayışın yanlışlığını biliyoruz, görüyoruz. İşçi, memur, kadrolu, sözleşmeli, beyaz yaka, mavi yaka tüm emekçi kesimlerin yüksek enflasyon karşısında ezildiğini biliyoruz.” ifadelerini kullandı.

“ÖRNEK BİR ÇALIŞMAYA İMZA ATIYORUZ”

Afyonkarahisar Belediyesi’ndeki işçi ve emekçilerin de haklarını koruyacağını belirten Başkan Köksal, sözlerini şöyle tamamladı: “31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilen yerel seçimlerden önce söz verdik; Belediye çalışanlarımızın maaşlarını iyileştiriyoruz. Umarım ki Belediyemizin bu uygulamasının örnek oluşturacaktır. Afyonkarahisar Belediyesi olarak bütün çalışma arkadaşlarımız ile çok büyük bir aileyiz. ‘Ben sen yok, biz varız’ diyerek şehrimize var gücümüzle hizmet üretmeye çalışacağız. Oluşturduğumuz bu güçlü aile bağı sayesinde Cumhuriyetimizin kazanıldığı topraklara en güzel hizmetleri kazandırmanın gayreti içerisinde olacağız. Bu vesile ile, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyor; tüm emekçi kardeşlerimizin eşit işte eşit ücret aldığı, kazandığı para ile ay sonunu getirebildiği, tüm sosyal haklarının titizlikle korunduğu ve hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği günlere ulaşmayı diliyorum.”