DOLAR 17,9615 0.48%
EURO 18,5751 0.81%
ALTIN 1.031,480,17
BITCOIN 4389446,25%
Afyonkarahisar
20°

PARÇALI AZ BULUTLU

13:15

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

“Birleşmeyi resmen elimize yüzümüze bulaştırdık”

ABONE OL
13 Şubat 2012 14:49
0

BEĞENDİM

ABONE OL
“Birleşmeyi resmen elimize yüzümüze bulaştırdık”

Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mevlüt Ülker, TUREX firmasının büyük bir fedakarlık örneği göstererek tüm haklarını minibüsçülerin oluşturacağı şirkete satmayı kabul ettiğini ancak birkaç durak başkanının karşı çıkması nedeniyle birleşmenin sağlanamadığını belirtti. TUREX firmasının sahibi Galip Şanlı’nın birleşme için her türlü kolaylığı sağladığını kaydeden Ülker, “Birleşmeyi resmen elimize yüzümüze bulaştırdık” dedi

TUREX firmasının büyük bir fedakarlık örneği göste-rerek tüm haklarını minibüsçülerin oluşturacağı şirkete satmayı kabul ettiğini ancak birkaç durak başkanının karşı çıkması nedeniyle birleşmenin sağlanamadığını belirten Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mevlüt Ülker, “Bazı durak başkanları birleşme sonrası minibüs fiyat tarifelerinin Esnaf Odalar Birliği tarafından değil Belediye Meclisi tarafından kararlaştırılacak olmasını kabul etmiyor. Bu nedenle karşı çıktılar ve tarihi bir birleşmeye engel oldular” dedi.
Şanlı ceketini alıp çıkacaktı
Trafik sorununun bir türlü çözülememesi nedeniyle kendilerinin de sıkıntı yaşadığını ifade eden Ülker, “Bütün durak başkanlarıyla bir araya gelerek bir çalışma hazırladık. Sorunun çözümü için Başkan Çoban’la da bir araya geldik. Başkan bize her türlü desteği verdi. 362 minübüsü 180’e düşürecektik. TUREX firmasının midübüslerini de satın alarak yeni bir oluşuma girecektik. Bu konuda TUREX firmasının sahibi Galip Şanlı, bize her türlü kolaylığı ve desteği sağladı. Biz sadece 90 TUREX midübüsünü değil, şantiyesini, 6 yıllık hakkını ve tüm ekipmanlarını alacaktık. Galip Şanlı sadece ceketini alıp çıkacaktı. Ancak bazı durak başkanları başta olumlu bakmalarına karşın sonradan vazgeçtiler. Birleşmeyi resmen elimize yüzümüze bulaştırdık. Birleşmenin olmaması nedeniyle derin bir üzüntü yaşadım. Çünkü bu birleşmenin sağlanması için il yöneticilerimizin büyük gayreti olmuştu” diye konuştu.
Birleşme bir kaç kötü niyetli durak başkanı yüzünden sağlanamadı
TUREX firmasının her türlü fedakarlığı gösterdiğine dikkat çeken M. Emin Birliktir, “Galip Şanlı’ya verdiği destek nedeniyle teşekkür ediyoruz. Elinden gelen desteği sağladı. Ancak birkaç durak başkanının kötü niyeti nedeniyle birleşme sağlanamadı. Minübüs fiyatını 1 liraya çekip halkın sevgisini kazanacaklarını sananlara şunu söylemek istiyorum. Birleşmeye engel oldunuz. Fiyat tarifelerinin Esnaf odalar Birliği değil Belediye Meclisi tarafından oylanacak olması işinize gelmedi. Çünkü Belediye Meclisinin fiyatları düşük tutmasından korktunuz. Şimdi kalkıp fiyatları 1 liraya düşürüp halkın sevgisini kazanamazsınız. Niyetinizin ne olduğunu tüm Afyonkarahisar iyi biliyor. Donkişotluk yaparak sonuç elde edemezsiniz” dedi.
Sorunlar art niyetli
kişiler tarafından çözülemiyor
Belediye Başkanı BUrhanettin Çoban’ın her türlü desteği sağlamasına rağmen art niyetli kişiler yüzünden sorunların çözülemediğini bahseden Birliktir, “Sorun yeni bir sorun değil. 20 yıllık bir sorun olduğu için çözümüde kolay olmuyor. Maalesef 20 yıldır her gelen diğerine atmış. Bu sayede haklı yada esnafla karşı karşıya gelmemiş. Ancak Başkanımız bu sorunun çözümünün bir an önce olmasını istiyor ve taşın altına elini koyuyor. İyi niyeti herkes göstermeli ve Başkan Çoban’a destek olmalıyız. Bunu sağlarsak minübüs sorununu da kısa zamanda çözeceğimize inanıyoruz. Yeterki iyi niyet olsun” şeklinde konuştu.
Şanlı nasıl esnaflık yapılacağını herkese gösterdi
Minibüsçülerin birleşme aşamasına geldiğinde, Galip Şanlı’ya 300 bin TL nakit ve 1 milyon TL’lik teminat senedi verildiğini ancak birleşme yaşanmamasından sonra Şanlı’nın parayı geri iade ettiğini belirten Birliktir, “Sayın Şanlı nasıl esnaflık yapılacağını herkese gösterdi. Teminat olarak verilen parayı iade etmesi herkese örnek olmalı. Bazı durak başkanları halkımızı kandırıyor. TUREX’in Afyonlunun 24 trilyonunu alacağını belirtiyorlar. Firmanın 90 midübüsü bize geçecekti. Şantiyesi ve 6 yıllık tüm hakları da devredilecekti. Adam 90 tane midübüsünü bedavamı verecekti? Bunlarıda göz önünde bulundurmamız lazım” dedi.
1 TL’ye fiyat düşürerek kimsenin sempatisini kazanamazlar
Halkımızın minübüslerden en iyi şekilde faydalanması için fayret sarf ettiklerini belirten Birliktir, “5 minübüs hat güzargahında değişikliğe gidildi. Ama Özdilek hattı sanki fiyatları 1 TL’ye düşürdüğü için sanki sadece kendilerinin güzergahı değiştiriliyor gibi halka lanse etmeye çalışıyorlar. Biz halkımızı ve minübüsçü esnafımızı düşünerek böyle bir karar aldık. Şuhut kavşağından yeni hastaneye kadar gidilen noktada yaşayan halkımızda Afyon’un halkıdır. Onlarında ulaşım hakları vardır. Belediye Meclisi bu kesimde yaşayan halkımız için böyle bir karar aldı. 1 TL’ye fiyat düşürerek kimsenin sempatisini kazanamazlar. Niyetlerinin ne olduğunu zaten biliyoruz” diye konuştu.
Emniyet güçlerine bile saldırılar oldu
Şehirde yaşamanın belli bedelleri olduğunu kaydeden Birliktir, Belediye Meclis Üyessini tehdit ederek, halkımıza kötü davranarak, TUREX şoförlerini döverek kimsenin hedefine ulaşamayacağını ifade etti. Emniyet güçlerine bile saldırılar olduğuna dikkat çeken Birliktir, “Ceza yemeye başlayınca ne olduğunu daha iyi anladılar. Devlet gücünü göstermiştir. Hiç kimse milletten ve devletten üstün değildir. Kurallara herkes uymayı öğrenecek” şeklinde konuştu. (Kocatepe)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.