“Bizler bu ülkenin aşığıyız, bu sevdadan vazgeçmeyiz”

“Bizler bu ülkenin aşığıyız, bu sevdadan vazgeçmeyiz”

AK Parti Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde Siirt’te muhteşem bir miting daha yaptıklarını söyleyerek, “Bizler bu ülkenin aşığıyız. Tüm şer odakları bir araya gelse de biz bu sevdadan vazgeçmeyiz” dedi

 

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İnsan Hakları Başkan Yardımcısı, Afyonkarahisar Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte katıldığı Siirt programı ve yapılan yatırımlarla ilgili değerlendirmede bulundu.
“VESAYETLE MÜCADELE ETTİK, DEV PROJELER YAPTIK”
AK Parti iktidarı olarak 3 Kasım 2021 tarihi itibariyle üretim ve hizmetle dolu 19 yılı geride bıraktıklarını vurgulayan Yurdunuseven, “İlk gün Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde verdiğimiz sözleri ve koyduğumuz hedefleri hiç unutmadık. Bu hedefler doğrultusunda var gücümüzle çalıştık. Geriye dönüp baktığımızda karşımıza çıkarılmak istenen zorlukların büyüklüğü ne olursa olsun bunları aştığımızı net bir şekilde görebiliyoruz. Bütün bu engellere rağmen 3 Kasım 2002 tarihinden bu yana ülkemiz her alanda benzersiz bir kalkınma yaşadı. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki AK Partimiz ile bir yandan vesayet odaklarıyla mücadele ederken diğer yandan dev projeleri bir bir hayata geçirdik. Verdiğimiz teşvikler ile 140 olan Organize Sanayi Bölgesi Sayısı 350’yi geçti. Türkiye’de duble yol mesafesi tam 4 kat arttı. İstanbul Havalimanı, Osmangazi ve Yavuz Sultan Selimgibi benzersiz birçok eser hizmete açıldı ve açılmaya devam ediyor. Çiftçilerimize tam 165 milyar TL destek verildi ve Tarımsal Gayri Safi Milli Hasıla 333 milyar TL’ye ulaştı.” dedi.
“PANDEMİDE MUHTAÇ ÜLKELERE DESTEK VERDİK”
Şehir hastanelerinin Türkiye’ye çağ atlattığının altını çizen Yurdunuseven, “Koronavirüs salgını gibi bir salgının hiç bir yerde adı yok iken sözünü verdiğimiz ve yurdumuzun dört bir yanında hizmete aldığımız şehir hastanelerimiz tam anlamıyla ülkemize çağ atlattı. Pandemi döneminde gelişmiş ülkeler dahi koronavirüse karşı yetersiz kalırken Türkiye olarak vatandaşlarımızı pandeminin getirdiği yaşamsal ve ekonomik risklerden korumanın yanısıra yardıma muhtaç ülkelere de destek verdik. Salgında geride bıraktığımız sürece baktığımızda bu konuda dünyada en iyi ülkelerden biri olduğumuzu söyleyebiliriz.” ifadelerini yer verdi.
“SİİRT’TE EŞSİZ BİR MİTİNGE DAHA İMZA ATILDI”
İbrahim Yurdunuseven, AK Parti İnsan Hakları Birimi olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve halkın yoğun katılımıyla Siirt’te eşsiz bir mitinge daha imza attıklarını ifade ederek sözlerini şöyle tamamladı: “Demokrasi konuşmaları kapsamında ‘Bir Şiirin Öyküsü’ programını Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Muhterem Hanımefendi Emine Erdoğan’ın katılımları ile gerçekleştirdik. Geriye dönüp baktığımızda birkez daha görüyoruz ki; demokrasi savunucuları olduğunu iddia eden bir güruh tarafından okuduğu bir şiir nedeniyle mahkûm edilmek istenen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, demokrasi kelimesinin anlamını yalnızca vesayet odaklarına değil tüm dünyaya öğretti. Aslında biliyoruz ki mahkûm edilmek istenen Recep Tayyip Erdoğan değil Türk Milletinin bizatihi kendisi idi. Tam 24 yıl önce Sayın Cumhurbaşkanımızın Siirt’te okuduğu şiirle dile gelen duygularımıza vurulmak istenen prangaları birer birer parçalayarak Siirt’te bugün tam 3 bin kişiye istihdam sağlayacak 72 kamu 3 özel yatırımı hizmete açtık. Yine Siirt-Şırnak arasındaki Zarova Köprüsü’nü hizmete açtık. Bizler bu ülkenin, bu memleketin aşığıyız. Tüm şer odakları bir araya gelse de biz bu sevdadan vazgeçmeyiz.”
>> Burcu AYDIN’ın Haberi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi