Bu da kaçak salyangoz operasyonu

Bu da kaçak salyangoz operasyonu

Afyonkarahisar’da gıda ürünü olarak ihraç edilmek üzere toplanan kilolarca kaçak salyangoz ele geçirildi. Polis ile Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekiplerinin ortaklaşa düzenlediği operasyonda ele geçirilen salyangozlar doğaya bırakıldı.
Olay, bugün şehir merkezi Yenice Mahallesi, Fuar Alanı civarında meydana geldi. Bir evde kaçak salyangoz olduğu ihbarını alan polis ekipleri adrese gittiklerinde çuvallar içerisinde salyangozlar ile karşılaştı. Polis olay yerine Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerini çağırdı. Bunun üzerine bölgeye gelen Tarım ve Orman Müdürlüğü Su Ürünleri kontrol ekipleri çuvallar içerisinde salyangozlar olduğunu belirleyerek, çuvallara el koydu. Ardından evde bulunan ve çuvalların sahibi olduğu öne sürülen şahsa kaçak avcılık yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca hakkında tutanak tutuldu. Ekipler ardından el koydukları 5 çuval içerisindeki salyangozları kamyonete yükleyerek olay yerinde ayrıldı.
Salyangozların piyasa değeri belirsizliğini koruyor
Ele geçirilen salyangozlar daha sonra kent merkezi çıkışındaki kırsal bir alanda doğaya salındı. Yakalanan salyangozların Çin ve Japonya gibi bazı ülkelere gıda ürünü olarak ihraç edilmek üzere toplandığı öğrenildi. Salyangozların bazı işleme tesislerine kilogram fiyatı 6-7 TL’den satıldığı ve ardından salyangozların sıcak su ile haşlandıktan sonra ihraç edildiği kaydedildi. Ele geçirilen salyangozların piyasa değerinin ise yapılacak soruşturma kapsamında netlik kazanacağı öğrenildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi