“Bu kadar sıkıntı varken yeni bina yapacak kadar saftirik değiliz”

“Bu kadar sıkıntı varken yeni bina yapacak kadar saftirik değiliz”

Kentsel dönüşüm konusunda kimsenin mağdur olmayacağı çözümler üzerinde çalıştıklarını tekrarlayan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, “Bu kadar sıkıntılı ortamda yeni belediye binası yapacak kadar saftirik değiliz” dedi
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Mısri Mahallesi Kentsel Dönüşüm çalışmasında halkın yanında olduklarını tekrarladı. Zeybek, “Birileri kalkıp da bize karşı, Belediye’ye karşı vatandaşı kışkırtmasın.” dedi.
“VİRÜS SAYISINDA AFYON İYİ İLLER İÇERİSİNDE”
Üç ayları sağlıcakla geçirmeyi Allah’tan dileyen Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, “Allah hepimize Ramazan’a ulaşmayı nasip etsin. Tüm kötülüklerden hepimizi ve ilimizi muhafaza etsin diyorum. Koronavirüs salgınına karşı aşılama başladığı için İl Sağlık Müdürlüğü’nden aldığımız bilgiye göre birinci doz aşılamada 70 bin, ikinci doz aşılamada da yaklaşık 80 bin insanımız şu anda aşılanmış durumdadır. Birinci ve ikinci doz aşılama işlemleri yaş gruplarına göre devam ediyor. İnşallah gördüğümüz kadarıyla virüs salgınını Türkiye genelinde en az hasarla atlatan iller içerisindeyiz.” dedi.
“KADEMELİ GEÇİŞ ÜMİT EDİLİYOR”
Afyonkarahisar’ın virüsle mücadele de geçtiğimiz hafta içerisinde çok daha iyi durumda olduğundan söz eden Zeybek, “Bolvadin İlçesi’nde bir köyde ve Emirdağ İlçesi’nde bir köyde covid olan hastaya topluca ziyarete gidilmiş. Bir yerde de cenaze sonrası düzenlenen mevlüt merasimine katılanlarda ciddi bir salgın çıktı. Dünkü Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısından sonra da zannederim illere kademeli geçiş süreci için karar verilir diye düşünüyoruz. Afyon olarak en az hasarlı illerden olduğumuz için İl Hıfzıssıhha Kurulu’nca Sayın Valimiz Gökmen Çiçek’in Başkanlığında alınacak bir kararla kademeli geçişe başlarız diye ümit ediyoruz.” diye konuştu.
“12 MART CUMA GÜNÜ MEKSİKA BÜYÜKELÇİSİ GELECEK”
Geçtiğimiz Şubat ayında Afyonkarahisar’ın tanıtımı için Dışişleri Bakanlığı’ndan Türkiye’de Büyükelçiliği olan ülkelerin listelerini aldıklarını belirten Zeybek, “Gastronomi Bölümümüzle birlikte Afyon’un yöresel lezzetlerinden oluşan paketleri 130 ülkenin büyükelçilerine gönderdik. Büyükelçilerden çok ciddi geri dönüşler aldık. Teşekkür mektupları gönderdiler. İlimizi özellikle ziyaret etmek istediklerini ve ilimizde ticaret yapma istekleri var. İlk Büyükelçi ziyareti Bangladeş’ten geçtiğimiz hafta oldu. Bangladeş 181 milyon nüfusa sahip bir ülke. İlimizin önde olan ürünlerinden bahsettik. Kendileri TSO ve işadamlarımızla görüştüler. Mermerden ve yumurtadan ciddi talepleri olabileceğini ifade ettiler. İnşallah TSO’da yapılan görüşmelerin bir hayra vesile olacağını düşünüyorum. 12 Mart 2021 Cuma günü Meksika Büyükelçisi ilimize gelecek.” şeklinde konuştu.
Başkan Zeybek, 13 Mart 2021 Cumartesi günü Afyonkarahisar İl Jandarma eski Komutanı Albay Hamza Çömez’in askeri ateşe olarak atandığı Tacikistan heyetinin Afyonkarahisar’a geleceğini açıkladı.
“AFYON CİDDİ TANITIM ATAĞINDA”
Eylül ayında 5 gün süreyle Dünya Motokros Şampiyonasının yapılacağını kaydeden Zeybek şöyle konuştu: “Bu sene inşallah festival şeklinde 5 gün süre ile yapacağız. Afyon’un tanıtımı için Türkiye Motor Sporları Federasyonu Başkan Yardımcısı da bize ciddi destek veriyor. Geçtiğimiz hafta sonu 60 ilden Motor Sporları Dernek Başkanlarını ağırladık. Jura Otel’de bir seminer düzenlediler. Önceki gün yaklaşık 40 ilden Off Roadçılar İl Kültür Sosyal İşler Müdürümüz İhsan Akar’ın öncülüğünde Kocatepe’ye çıktılar. Dün Emre Gölü, Ayazini ve çevresinde bir tur yaptılar. Birkaç kişi Afyon’dan geçtiklerini ancak bu tür güzelliklerini ilk defa gördüklerini ifade ettiler. Yukarı mahallelerimizde konakların olduğu yerleri de gezmişler. Hayran kaldıklarını ifade ettiler. Tarihi mekânlarda biraraya gelerek Afyon’da bir gösteri yapacaklar. 27 Şubat 2021 Cumartesi günü Kenan Sofuoğlu ilimize geldi. Dünya Motor Sporları Şampiyonunu getirelim bir rampa kurarak uçuş şeklinde bir görüntü alıp Afyon tanıtımına katkıda bulunalım dediler. İnşallah bizde Afyokarahisar Belediyesi olarak elimizden gelenin fazlasını yapmaya gayret sarf ediyoruz. Tanıtım atağımızla birlikte ilimize ticaret için gelenlerle bir nebze katkımız olur düşüncesindeyim.” Burcu AYDIN’ın Haberinin devamı gazeteniz Kocatepe’de.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi