“Büyük Zafer’in 100  yılına devlet erkanı da katılmalı”

“Büyük Zafer’in 100 yılına devlet erkanı da katılmalı”

Türk Milletinin kahramanlık destanının yazıldığı Kocatepe’ye has bir türkü hazırlanması beklentisini dile getiren Gelecek Partisi İl Başkanı Niyazi Ertaş, büyük zaferin 100. yıldönümüne devlet ricalinden gerekli ilgi ve katılımın sağlanmasını talep etti
Gelecek Partisi İl Başkanı Niyazi Ertaş, Merkez İlçe Başkanı Selim Karakaş, Gençlik Kolları Başkanı Doğan Derinöz’le partinin Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Aydemir Kurt, gazeteniz Kocatepe’yi kuruluşunun 57. yıldönümü nedeniyle ziyaret etti. Ziyarette gazete sahibi Sezer Küçükkurt ile muhabir Burcu Aydın hazır bulundu.
“BİRİNCİ ÖNCELİK AFYON”
Niyazi Ertaş, Afyonkarahisar kamuoyunun haber alma ihtiyacını yıllardır çizgisinden sapmadan sürdürdüğünü belirttiği Kocatepe Gazetesi’nin başarılı çalışmalarının devamını diledi. Afyonkarahisar’la ilgili siyasi değerlendirmede de bulunan Ertaş, “Afyonkarahisar bizim memleketimiz, dolayısıyla önceliğimiz Afyonumuzdur. Gelecek Partisi genel merkezinde 150 kişilik bir gurubumuz Ankara başta olmak üzere başkent politikasını ve dış politikayı değerlendiriyor. Sayın Genel Başkanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu da gerekli değerlendirmeleri yapmaktadır. Her yeri geldiğinde söylediğim şekliyle benim birincil önceliğim Afyon’dur.” dedi.
“ŞEHİT MEVZİLERİ TESPİT KOMİSYONUNDA KİMLER VAR?”
Afyonkarahisar’a yapılması gerekenler noktasında gerektiğinde yetkililer ve emek sahiplerini kutladıklarını lüzumu halinde de eksikleri söylediklerini belirten Ertaş, “Şu anda Afyonkarahisar Valiliğini takdir ediyorum. Çünkü kurtuluşumuzun mücadelesinin verildiği kutsal topraklar Kocatepe’de şehit mevzilerinin tespiti için bir komisyon kuruldu. Komisyon isimleri kamuoyuna açıklanırsa bizlerde bulunabileceğimiz katkı çerçevesinde Kocatepe’yi Büyük Zaferin 100. yıldönümüne hazırlanması çalışmalarını önemsediğimiz kamuoyuna bildirmek istiyoruz.” diye konuştu.
“KOCATEPE’YE HAS TÜRKÜ OLMALI”
“Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Zeybek’den ikinci kez ricamdır.” diyen Ertaş şöyle konuştu: “Şehrimizi kurtuluşun şehri olarak görmesini istiyorum. Nasıl Çanakkale ve Sakarya’ya has türküler varsa Kocatepe’ye ait bir türkünün olmasını istiyorum. Büyük Zaferin yüzüncü yılına bu ikinisi cem ederek yani Afyonkarahisar Valiliğinin madem böyle bir araştırması vardır, Belediyemiz de açacağı bir yarışma ile türkü veya destan her ne yapılacaksa güzel bir şekilde hazırlanarak 100. yıla çıkmamız lazımdır. Büyük Zaferimizin kutlamalarına devlet erkânımızdan fazlaca ilgi görememek bizi üzüyor. Yüzüncü yıl kutlamalarına devlat erkânın katılacağı büyük bir organizasyon yapılmalıdır.” Burcu AYDIN’ın Haberi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi