Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

 “Çay İlçe Sağlık Müdürlüğünün Kapatılması Sizin Ayıbınızdır”

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Afyonkarahisar Milletvekili Av. Hakan Şeref Olgun, Çay İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün Toplum Sağlığı Merkezi’ne dönüştürülmesine tepki gösterdi. Olgun, “Çay İlçe Sağlık Müdürlüğünün kapatılması sizin ayıbınızdır.” dedi.

İYİ Parti Genel Başkan

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Afyonkarahisar Milletvekili Av. Hakan Şeref Olgun, Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) 2023 yılı nüfus verileri göz önünde bulundurularak Çay İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün Toplum Sağlığı Merkezi’ne dönüştürülmesinin doğru olmadığını belirtti.

Milletvekili Olgun, konu hakkında yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “22 yıldır ülkeyi yöneten daha doğrusu yönetemeyen AKP iktidarının yeni bir beceriksizliğini hep birlikte izlemekteyiz. Ülkede, sadece, yandaşlarına rant sağlamaktan başka bir icraatı olmayan AKP mevcut kazanımlara dahi sahip çıkmamaktadır. Bunun son örneğini Afyonkarahisar’ın Yeşil Çay’ımızın ilçe Sağlık müdürlüğünün ilçe nüfusunun azalması bahane gösterilerek Toplum Sağlığı Merkezine dönüştürülmesidir. 1978 yılında Çay ilçemizde açılan ve binlerce vatandaşımıza ekmek kapısı olan SEKA kâğıt fabrikasını yok pahasını yok pahasına siz sattınız, Çay Meslek Yüksek Okulunu işlevsiz hale siz getirdiniz. Gençlerimize, Çayımıza yazık değil mi? Afyonkarahisar’ımıza hizmeti boş vaatlerde arayanlar, istihdam nedir bilmeyenler Ankara’da bir dizi temaslarda bulunarak ilimize yapılacak hizmet ve projeleri görüşmüşler. Sevsinler sizin temaslarınızı. Bir zamanlar 45 bin nüfusa ulaşan Çay ilçesinin nüfusu sizlerin becerisizliğinizin sonucu 30 binin altına düştü ve İlçe Sağlık Müdürlüğü, Toplum Sağlığı Merkezine dönüşüyor. Beyler laf değil hizmet yapıyormuş. Yazıklar olsun. İşte Afyonumuza ve Çayımıza verdiğiniz hizmet ve değer bu kadar. Çay ilçe Sağlık Müdürlüğünün kapatılması, ilçe nüfusunun 30 binin altına düşmesi sizin ayıbınızdır. Elbet halkımız bunun faturasını size kesecektir.”