• TARİH: 28.02.2021
ÇELİŞKİLERDEN KURTULALIM!

ÇELİŞKİLERDEN KURTULALIM!

Türk milletinin Din, ahlak, Töre, düşünce, çıkar ve ideallerine bağlı nesiller yetiştirmek devletin başlıca vazgeçilmez savsaklanamaz görevidir. Bunun için okullar açmak, idealist öğretmenler yetiştirmek, Diyaneti bu idealler doğrultusunda dizayn ederek kutlu yolculuğun yürümesi başlıca hedef olmalıdır. Maddi kalkınmada bir miktar ilerlediğimiz söylenebilir. 25 yıl öncesine göre insanlarımız para, mal, araba, konut, Akıllı cep telefonlarına sahipler. Devlet yollar,köprüler, havaalanları, modern binalar, üniversiteler, yurtlar, hastaneler yaptı ve de görevlerinin birinci ayağını tamamladı.
Görünen odur ki kalkınmanın ikinci ayağında yani manevi alandaki durumumuz içler acısıdır. Yine 25 yıl öncesine göre komşuluk münasebetleri, aile yapısı, cemaat olgusu, hasta ziyaretleri, saygı ve sevgi, hatır gönül ilişkileri, birbirine Allah rızası için yardım etme, ana baba sevgisi gibi daha nice bizi biz eden güzel hasletler maalesef iyileşeceğine kötüleşmektedir.
Ati nin medeniyet ufkunda güneş gibi doğacak olan Türkiye Cumhuriyeti ona gösterilen hedeflerin çok altındadır. İyiye gittiğimizi söylersek kendimizi yanıltmış oluruz. Misal mi? İşte buyurun; Avrupa Birliği ve BATI üyeliği için adeta “Yalvarıp duran” bir Türkiye olmamalıydık. Üç kıta yedi denize küresel ölçekte egemenliği olan Türk-İslam medeniyetinin bayraktarı Türkiye, asla olması gereken yerde değildir. Batı medeniyetinin doyumsuz iştahı bizi müthiş bir güç kaybına itmiştir. Batının bu yıkımına karşı Misak-ı Milli sınırları ve değerlerine bağlı olarak ayakta kalabilen Türkiye’nin silkinip dünyaya meyden okuması sonrasında batının askeri saldırıları son bulmuştur. Askeri saldırılar son bulmuştur derken, milletimizi içten içe yıkmayı hedefleyen, ideal ve maneviyatından koparan beşinci kol faaliyetleri asla durmamıştır. Sinema, Tiyatro, televizyonlar şu sıralarda da sosyal medya marifetiyle milletimizin din, ahlak, töre ve ideallerine saldıranları doz artırılarak devam etmektedir.
İçeriği zayıflatılmış İmam Hatip okullarının sayısını artırmak, Türkiye gençlik vakıflarını, ilim yayma cemiyetlerini çoğaltmakla idealist gençliğin yetiştirilemediğini hep beraber görüyoruz. Eğer bu, okullar; dernekler ve vakıflar samimiyetle Türk milletenin ideal ve potansiyeline sahip çıksalardı bugün dünden daha iyi olabilirdi.
O halde vakit tamamen geçmeden içeriği doldurulmuş, hedef ve gaye veren müfredatlarla okullarımız, vakıflarımız, cemiyetlerimiz, öğretmenlerimiz, din görevlilerimiz samimiyetle öğrencilerimize, çocuklarımıza ve gençliğimize sahip çıkmalıdır.
Azerbaycan, Özbekistan, Türkmenistan, Kırgızistan, Kıbrıs, Kudüs, İslam ülkeleri ve insanlık Türk’ün adalet dağıtacak muştulu medeniyet haberlerine muhtaç! Seni bekliyor!

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi