“Cezaevinden ancak cesetleri çıkacak”

“Cezaevinden ancak cesetleri çıkacak”

AK Parti Milletvekili Av. Ali Özkaya, Akıncı Üssü Davasının karara bağlanmasından sonra ceza yağan FETÖ sanıkları için “Cezaevinden ancak cesetleri çıkacak ve doğrudan mezarlığa gidecekler” dedi
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Afyonkarahisar Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Başkan Vekili Av. Ali Özkaya, Sincan’da gerçekleştirilen, Akıncı Üssü davasının karar duruşmasına katıldı. Özkaya, karar duruşması sonrası değerlendirmede bulundu.

FETÖCÜLERE CEZA YAĞDI
AK
Parti Milletvekili Av. Ali Özkaya, Sincan’da Akıncı Davası olarak bilinen 15 Temmuz davalarından Akıncı Üssü davasının karar duruşmasına katıldı. Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nin son kararını verdiğini belirten Özkaya,“Terör örgütü üyelerine hem Türkiye Cumhuriyeti anayasal sistemini değiştirmeye teşebbüs etmekten ağırlaştırılmış müebbet cezası verildi, hem de Meclisi, Cumhurbaşkanlığı Külliyesini, Özel Hareket Dairesini bombalayarak şehit ettiği her bir insan için ayrı ayrı cezalar verildi. Bu şunu gösteriyor, Türkiye’de darbe yapmaya teşebbüs eden kim varsa sonunda Türk Mahkemeleri önünde hesap vereceğini, yargılanacağını ve ağırlaştırılmış müebbet cezasına mahkûm olacağını bilmek zorunda. Cezaevinden ancak cesetleri çıkacak ve doğrudan mezarlığa gidecekler. Bunları bilmek ve buna göre hareket etmek durumundalar.”dedi.

“MİLLETE İHANETİN BEDELİ AĞIR OLUR”
FETÖ yargılamalarını yakından takip ettiğini ifade eden Özkaya şöyle konuştu: “Şehitlerimizin ruhları şad, mekânları cennet olsun. Gazilerimize Allah şifa versin. Bir dolara istihbarat örgütlerine ve uluslar arası emperyalistlere satılık haşhaşi cinayet fedailerine bir ders olsun. Onları savunanlar, destek olanlar ve sevenlerde kendilerini düzeltsinler. Bu millete ihanetin bedeli ağır olur. Eğer bu topraklarda, bu coğrafyada hep beraberce yaşayacaksak, devletimize ve milletimize sadakatle hareket edeceğiz. Elbette ki yönetimi beğenmeyenler olabilir, ama bunun yolu demokratik seçimlerle olmalı. Demokratik yollarla iktidarı değiştirmeye gayret etmeli. Bunun dışındaki tüm yöntemler, şiddetler, terörizm, baskı ve müdahale ile sonuç alamayacağını ve kendilerini nasıl bir sonun beklediğini bir kez daha görmüş oldular.”
Kocatepe Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi