“Cumhurbaşkanlığı Makamı’na hakaret ifade özgürlüğü değildir”

“Cumhurbaşkanlığı Makamı’na hakaret ifade özgürlüğü değildir”

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, beraberindekilerle birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhurbaşkanlığı makamını hedef alanlar hakkında suç duyurusunda bulundu. Uluçay, “Cumhurbaşkanlığı makamı, bu milletin iradesini temsil eder. Milletin temsil edildiği Cumhurbaşkanlığı makamına hakaret etmek gözü dönmüşlüktür, hadsizliktir, zavallılıktır. Hiçbir aklıselim sahibi, hakareti ifade özgürlüğü olarak nitelendiremez” dedi
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Afyonkarahisar teşkilat üyeleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhurbaşkanlığı makamını hedef alan Sedef Kabaş, Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu için suç duyurusunda bulundu. AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, yönetim kurulu üyeleri, İl Kadın Kolları Başkanı Av. Ferda Ertürk, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz suç duyurusu ve basın açıklamasında hazır bulundu.
“PROGRAM KONUKLARI SESSİZ KALARAK HAKARETE ORTAK OLDU”
AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay suç duyurusu öncesi basına açıklama yaptı. Uluçay, “CHP’nin adeta yayın organı haline gelen Tele1 ekranlarında sistematik olarak partimize, Genel Başkanımıza ilke, ahlak, hukuk tanımayan hakaretamiz ifadelerle en ağır saldırılar gerçekleştirilmektedir. 14 Ocak 2022 tarihinde, Uğur Dündar’ın moderatörlüğündeki programa CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu ve sözde gazeteci Sedef Kabaş konuk olmuştur. Bu programda Kabaş, AK Parti Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a bu defa hiçbir şekilde tahammülü mümkün olmayan ağır bir hakarette bulunmuştur. Daha öncesinde değişik zamanlarda ağır hakaretlerde bulunmuş program konukları da bu hakarete sessiz kalarak ortak olmuşlardır.” dedi.
“CUMHURBAŞKANIMIZIN ZAFERLERİNİ HAZMEDEMEYEN GÜRUH SALDIRMAYA DEVAM EDİYOR”
Uluçay, Türkiye’nin son 20 yılda diplomasiden askeri hainlere, sanayiden teknolojiye, sağlıktan adalete yaptığı devrimsel kalkınma hamleleriyle tarih sahnesinde kutlu yürüyüşünü sürdürdüğünü vurguladı. Uluçay, “Yapılan kalkınma hamleleriyle prangalarından kurtulan ülkemiz itibar kazanmış; bölge coğrafyasında ve uluslararası arenada söz sahibi bir ülke konumuna gelmiştir. Bu büyük başarıda en büyük pay hiç şüphesiz Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a aittir. Siyasete girdiği yıllardan bu yana, muhalefete sayısız mağlubiyet yaşatan, halkın teveccühüyle seçimler kazanan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bu zaferlerini hazmedemeyen ‘hazımsız güruh’ sistematik ve gözü dönmüş bir şekilde saldırılar düzenlemeye devam etmektedir. Ülkemiz, bir yandan son 20 yılda gerçekleştirdiği yoğun kalkınma hamleleri serüvenine devam ederken; bir yandan da maalesef dünyanın hiçbir ülkesinde görülmeyecek kadar düşük seviyede bir muhalefet anlayışının engellemeleriyle karşı karşıya kalmaktadır.” diye konuştu.
“SİZ SALDIRDIKÇA BİZ LİDERİMİZE DAHA SIKI SARILIYORUZ”
Muhalefetin gizli ve açık her türlü ihanet şebekeleriyle ortak hareket ettiğinin altını çizen Uluçay, “Bu seviyesi düşük muhalefet anlayışı; ülkemizin içeride ve dışarıda menfaatinin her daim karşısında yer alarak toplumsal huzurumuza kastedecek hiçbir fırsatı kaçırmamaktadır. Gizli açık her türlü ihanet şebekeleriyle ortak hareket etmekten imtina etmemektedir. Milletimizin oylarıyla seçilmiş Cumhurbaşkanımızın ve milletimizin değerlerinin karşısında durmayı muhalefet yapmak zanneden bu aciz zihniyet, bir kere daha kendisini göstermiştir. Söyleyecek sözü olmayan çaresizler, ya küfürler savurur ya tehdit ve hakaretlerde bulunur ya da saldırıya geçer. Şundan emin olabilirsiniz, siz saldırdıkça biz liderimizi daha çok seviyoruz, ona daha sıkı sarılıyoruz. Siz saldırdıkça, Büyük Türkiye’nin Büyük Liderinin açtığı yolda devam eden yürüyüşümüzü daha kararlı sürdürüyoruz.” şeklinde konuştu.
“HAKARET İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ OLARAK NİTELENDİRİLEMEZ”
“Basın ilke ve ahlakına saygı duymayan zavallı sözde gazeteci Sedef Kabaş’ın, tek misyonu AK Parti ve Cumhurbaşkanımıza nefret kusmak olan bu televizyon kanalında liderimize yaptığı hakaretleri asla kabul etmiyoruz.” diyen Uluçay şöyle konuştu: “Bu ülkeye hizmet etmekten başka derdi ve tasası olmayan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret etmek kimsenin haddi değildir. Cumhurbaşkanlığı makamı, bu milletin iradesini temsil eder. Milletin temsil edildiği Cumhurbaşkanlığı makamına hakaret etmek gözü dönmüşlüktür, hadsizliktir, zavallılıktır. Hiçbir aklıselim sahibi, hakareti ifade özgürlüğü olarak nitelendiremez.”
“FAŞİZAN SÖZLERİ ŞİDDETLE KINIYORUZ”
Hüseyin Ceylan Uluçay sözlerini şöyle tamamladı: “Cumhurbaşkanımızı hedef alan bu çirkinliği, anti demokratik ve faşizan sözleri şiddetle kınıyoruz. AK Parti teşkilattan olarak Sedef Kabaş, Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu hakkında suç duyurusunda bulunduğumuzu ve bu meselenin sonuna kadar takipçisi olacağımızı tüm kamuoyunun bilgisine arz ederiz.” Burcu AYDIN’ın Haberi
https://www.kocatepegazetesi.com/cumhurbaskanligi-makamina-hakaret-ifade-ozgurlugu-degildir/

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi