Demirci: Yetkili sendika olmak için göreve talibiz

Demirci: Yetkili sendika olmak için göreve talibiz

Türk Eğitim-Sen İdari İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Muhtar Demirci, şubenin haftaya yapılacak olan kongresine ekibiyle birlikte adaylığını ilan etti. Demirci, ekip olarak Türk Eğitim-Sen sevdasından aldıkları güçle, yetkili sendika olmaya doğru koşmak için göreve talip olduklarını söyledi
Türk Eğitim-Sen Afyonkarahisar Şubesi İdari İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Muhtar Demirci 6 Kasım 2021 Cumartesi günü sendikada düzenlediği basın toplantısında Şube Başkanlığına adaylığını açıkladı.
“13 KASIM CUMARTESİ KONGRE YAPILACAK”
Muhtar Demirci, memur sendikacılığının kutup yıldızı ve lokomotifi olarak tanımladığı Türk Eğitim Sen’in 7. olağan kongre seçim sürecinin Türkiye’de olduğu gibi, Afyonkarahisar’da da demokratik ve seviyeli bir şekilde devam ettiğini kaydetti. Demirci, “Kongre sürecimizin önce ülkemize, sonra teşkilatımıza, sonra da bizlere hayırlı, uğurlu olmasını dilemekteyiz. İlimizde delege seçim süreci tamamlanmıştır. 13 Kasım 2021 Cumartesi günü de 7. olağan genel kongremizi demokrasi şöleni içerisinde gerçekleştirerek ynetim organlarımızı seçeceğiz. Yapılacak seçimimizi Rabbim, hayırlara vesile kılsın, birliğimizi, dirliğimizi, dostluğumuzu ve kardeşliğimizi artırsın eksiltmesin.” dedi.
“ÇİLELİ YOLDA TÜRK EĞİTİM-SEN’Lİ OLMAKTAN VAZGEÇMEDİK”
“Neferi olarak, çizgimizi hiç bozmadan, Türk Eğitim Sen’in ilkelerinden taviz vermeden, elimizden geldiğince ne görev verilmişse yaptık. Bundan sonra da hiç kimsenin şüphesi olmasın ki, şartlar ne olursa olsun Türk Eğitim Sen neferi olarak verilen her görevi yapmaya devam edeceğiz.” diyen Demirci, “Mesleki yaşantımızda okul yöneticisi olarak uzun yıllar görev yaptık, bürokrasiyi, devletin işleyişini tanıdık ve tecrübe kazandık. Beni ve binlerce Türk Eğitim Sen üyesi okul yöneticilerini yöneticiliklerden bir gecede aldılar, yılmadık, yıkılmadık. Hukuka sarılıp defalarca mahkemeler kazandık, uygulamadılar, ama biz Türk Eğitim Sen’li olmaktan vazgeçmedik, Çünkü biz bu yolun çile dolu olduğunu, dikenli olduğunu bilerek çıktık. Ne gelirse Haktan’dır dedik ama ne ilkelerimizden, ne de ülkülerimizden taviz vermeden yolumuzda yürüdük.” ifadelerini kullandı.
“UYGUN GÖRÜLÜRSE GÖREVE TALİBİZ”
Muhtar Demirci, sendikal çalışmalara okul temsilciliği ile başladığını, Disiplin Kurulu Başkanlığı, Genel Mevzuat ve Toplu Sözleşme Sekreterliği yaptıktan sonra İdari İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevini sürdürdüğünü söyledi. Demirci, “Bundan sonraki süreç içinde delegelerimiz uygun görürler ise Şube Yönetim Kuruluna ekip arkadaşlarımız ile birlikte talibiz. Bu göreve neden mi talip olduk? Devlette kazandığımız tecrübeler ile aktif sendika yöneticiliğindeki tecrübelerimizi birleştirerek eğitim çalışanlarının sorunlarına daha kolay çözüm bulacağımızı düşündüğümüz için talibiz. Yani; çözüm odaklı etkili sendikacılık yapmaya talibiz. İstişare mekanizmasını sonuna kadar işleten sendikacılık anlayışı için bu göreve talibiz. Daha kucaklayıcı, daha birlikteliği perçinleyici etkinlikler yaparak daha diri bir teşkilat için bu göreve talibiz. Şeffaf yönetim anlayışı içerisinde sendikacılık çalışması yapmak için bu göreve talibiz. Milli günlerimizde Afyonkarahisarımıza, sendikamıza yakışan programlar ve etkinlikler yapmak için adayız.” şeklinde konuştu.
“DAHA VERİMLİ ÇALIŞMALAR İÇİN GÖREVE TALİBİZ”
Demirci sözlerine şöyle devam etti: “Üyelerimize daha fazla sosyal imkânlar sunmak için bu göreve talibiz Ekip olarak gecemizi gündüzümüze katmaya, ulaşılmadık bir eğitim çalışanı bırakmamaya, gönüllerimizde yüklü Türk Eğitim Sen sevdasından aldığımız güçle, yorulmadan kutlu hedefe, yetkili olmaya doğru koşmak için göreve talibiz. Kadın eğitim çalışanlarının yaşadıkları sorunlarla yakından ilgilenip, çözüm üretmek için bu göreve talibiz. İlçe ve üniversite temsilciliklerimize güçlü imkânlar sunarak daha aktif ve verimli çalışmalarını sağlamak için bu göreve talibiz. Sadece il merkezini değil tüm ilçe temsilciliklerimizi, üniversite temsilciliklerimizi yönetime dâhil ederek, kapsayıcı sendikacılık için göreve talibiz.”
DEMİRCİ’NİN LİSTESİNDE ŞU İSİMLER VAR
Muhtar Demirci şahsının Başkan adaylığında yönetim kurulu adaylarını açıkladı. Demirci’nin listesinde yer alan yönetim kurulu adayları: “Muhtar Demirci, İbrahim Eser, Ahmet Ataş, Aladdin Şeker, Yavuz Öztuncer, Abdülkadir Yonca, Veysel Sağdıç. Denetleme Kurulu Adayları: İrfan Kaplan, Hasan Özkan, Mehmet Tamer Kaya, Samet Okan, Kaan Gencer. Disiplin Kurulu Adayları: İlhami Kapan, Salih Yar, Murat Taşçı, Cevat Ugur, Mehmet Yılmaz. Yönetim Kurulu Yedek Üye Adayları: Sevda Çelik, Özcan Çalışkan, İsmail Selek, Mehmet Dönmez, H. Çağlar Kesik, Songül Salman. Denetleme Kurulu Yedek Üye Adayları: Turan Güngör, Mehmet Demirtaş, Ekrem Yavuz, Bilge Dönmez, Ekrem Taş, Bülent Canöz. Disiplin Kurulu Yedek Üye Adayları: Zehra Duran, Esin Balaban, Kadri Baştuğ, Osman Ezgü, Serkan Özgür. Burcu AYDIN’ın Haberi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi