Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Dereceye giren fotoğraflar sergilendi

Bu haberin fotoğrafı yok

Atatürk’ün fotoğrafçısı Ethem Tem adına bu yıl ikincisi düzenlenen fotoğraf yarışmasında dereceye giren ödüllü fotoğraflar, Zafer Haftası kutlamaları çerçevesinde Taş Medrese’de açılan fotoğraf sergisinde sunuldu

 

 

Atatürk’ün Kocatepe’de çekilmiş dünyaca ünlü fotoğrafının da sahibi olan Ethem Tem, Afyonkarahisar Belediyesi ile Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Afyonkarahisar Şubesi işbirliğinde düzenlenen fotoğraf yarışmasıyla bir kez daha anıldı. Yarışmada dereceye giren fotoğraflar, Zafer Haftası kutlamaları çerçevesinde Taş Medrese’de açılan fotoğraf sergisi ve ödül töreninde beğeniye sunuldu.
Sergi açılışında konuşan ADD Şube Başkanı Veli Cengiz, Afyonkarahisar Belediyesi ile birlikte ikincisini düzenledikleri yarışmanın, 81 ilden 852 fotoğraf başvurusuyla en yüksek katılımın olduğu fotoğraf yarışması olduğunu söyledi. Yarışmanın devam etmesinin kent adına büyük bir kazanım olacağını belirten Cengiz, “Ülkemizde, bir altın portakal, bir altın koza neyse inşallah bu yarışma da ‘altın haşhaş’ adıyla devam eder diye düşünüyorum.” dedi.
“ETHEM TEM İLİMİZ ADINA ÖNEMLİ BİR ŞAHSİYET”
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ise yarışmada dereceye giren fotoğrafçıları tebrik ederek, Zafer Haftası etkinlikleri kapsamında açılan serginin hayırlı uğurlu olmasını diledi.
Ethem Tem’in Afyonkarahisar adına önemli bir şahsiyet olduğunu vurgulayan Vali Mustafa Tutulmaz da şunları söyledi: “Atatürk’ün Kocatepe’deki meşhur fotoğrafı dünyaya Ethem Tem’in objektifinden yayılmıştır ve bu fotoğraf ilimizle özdeşleşmiş durumdadır. ADD Şube Başkanı Veli Cengiz Bey’in ifade ettiği gibi inşallah bu yarışma ilimizin devam eden önemli aktivitelerinden birisi olur. Bu doğrultuda, Afyonkarahisar Belediyemize, ADD Afyonkarahisar Şubesi’ne, seçici kurula ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”
Yapılan konuşmalarından ardından, Ethem Tem Jüri Özel Ödülü ile yarışmada ilk üç dereceye giren fotoğrafçılara ödülleri takdim edildi. Program, toplu olarak serginin gezilmesiyle sona erdi. Sergi açılışına, Vali Mustafa Tutulmaz, CHP Afyonkarahisar Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, Demokrat Parti Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Özdemir Şan, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, kuvvet komutanlıklarını temsilen Afyonkarahisar’a gelen misafir kuvvet komutanları, ADD Şube Başkanı Veli Cengiz ve çok sayıda sanatsever katıldı.